View Single Post
Staro 19.03.2020., 21:45   #1861
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,052
da sad ne citiram svih ponaosob...
da, može bit da sam se zajebo kod agp-a. imam karticu agp ž verzije, i ploču sa agp nj verzijom, a koja nije kompatibilna sa agp ž. sad, koji su brojevi u pitanju, neznam.
u vrijeme kad sam se počeo bavit s kompovima, je agp 8x već bio standard.

ddr vs sdram potpuno nebitno sa sfere brzine, već samo zbog količine. sdrama imam dosta, ali p3 ploče prepoznaju samo 256mb kekse max, šta daje van uobičajenih 768mb rama. high density sdram na intelu ne radi. a s druge strane imam 1gb ddr kekse.

oko čipseta pojma nemam. imao jednom davno neku, jebešmisve, ako nije matsonik. i na njoj tulca i 768 mb sdrama, stvar šljakala fenomenalno. ali onda došao "štedljivi intel atom" i u jednom od proljetnih bacanja, odletila i cijela kanta u smeće. imam ih opet 3 za smeće, ovaj put su unutra c2d-i. s time da mi jedna treba za retro-kompatibilnost sa morem zastarjelih pci kartica.

na tu potencijalnu p3 mašinicu kanim bacit i scsi kontroler i pripadajući mu dds kazetar, čisto da vidim kako te kazetice rade. to već imam.
tako da pliz ako netko iskopa neku ploču, da mi javi. stvarno bi volio osposobit tako nešto, meni još u sferi upotrebljivog. nisam za pre-retro stvari jer neznam šta s time.
ps - od retro stvari imam i jedan predivan ibm server sa dual xeonima unutra, 15tak godina star. planirao sam nešto moderno ubacit unutra ali kompletno kučište je premreženo s dijagnostikom a hot swap panel prima ionako samo scsi diskove. i naravno ima preko 25 kila.

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 19.03.2020. u 22:01.
jp_rv je offline   Reply With Quote