View Single Post
Staro 16.09.2008., 16:59   #7
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor leonardo Pregled postova
Adriatix tvoj prvi post i djelomično drugi lagano pomiču trenutne zakone fizike. Što gledajući kroz povijest ne mora nužno biti pogrešno, ali u ovom slučaju zaista sam uvjeren da si u posve krivu. Dakle, "crna radi između ostalog iz kolor tinte" - ne radi se, "prenosnik topline iz glave u hladnjak" - nije, "u obliku spužvice" - bože dragi, "motor izgubio kompresiju" - bez komentara. Blago servisu što te ima.

Jesam li negdje stavio da isključi registriranje količine tinte, nisam. Zašto? Zato da mu se nebi radi nemara desila pregorena neka od osnovnih boja (neznam odakle si izvukao Light Cyan koja se koristi u sistemima sa 6 i više odvojenih spremnika, što IP4300 sigurno nije).

Sva dodatna upozorenja za ovo posljednje su upravo razlog zašto sam stavio ovu opciju na kraj, dakle ponavljam "... odabereš da printa samo s crnom bojom i resetiraš nivo tinte u cartridge-u". U prvom postu podebljan dio "printa samo s crnom bojom".
  1. prva opcija - rješen problem, printaš Greyscale - ukupno 0 kuna,
  2. druga opcija 3*85kn (3*12ml) - rješen problem - ukupno 255 kuna,
  3. treća opcija 3*17kn (3*12ml) - potrebno je prebaciti i resetirati kontrolni chip (ne ga ugasiti) - ukupno 51 kunu,
  4. četvrta opcija 50-tak kuna za 3*30ml set za 2,5 punjenja, plus resetiraš chip - ukupno 50 kuna tj. 20 kuna po jednom punjenju za nadopunit sve tri boje,
  5. peta opcija - resetiranje chipa i printanje samo u crnoj boji, ukupno 0 kuna - privremeno rješenje ali radi,
  6. kada se promjeni color tinta printanjem dokumenata u Greyscale "smanjuje" se veća potrošnja color tinte kada ti boja ne treba.
Nažalost ne mislim vas podučavati iz osnova toplinskig strojeva.

A za sve ostale morate znati da jednotavno ne postoji konverzija jedne energije u drugu. Elektičke u menaničku bez gubitaka. Odnosno da se taj gubitak negdje mora akumulirati. Odnosno to vam je razlog zašto fiksne glave imaju aluminiski ili keramički hladnjak ili ograničenje da u kazeti mora ostati oko 20% tinte.

Kad završite neki tehnički fakultet znat ćete koliki je to stvarno faktor iskorištenja. Do tada živite u vlastitim iluzijama.
Adriatix je offline   Reply With Quote