View Single Post
Staro 15.07.2007., 14:12   #11
knezigor
Premium
 
knezigor's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 412
kako sam danas "uspio" spržiti CDeeee

Dakle evo kako je to bilo....
Instaliram ja ExpressBurn (na preporuku Visage) uzmem preprženi CD na kojem se nalazi jedna u zadnje vrijeme popularna igrice (neću ju sad imenovati samo ću reci "S**s" )
Kako je DC oštećen, niti jedan program za prženje nije ga htio spržiti po principu - make a copy - ni Nero, ni ExpressBurn, ni Burn4free - ovo sam isto instalirao za probu...
Oštećeni su bili audio fajlovi... Uzmem ja svoje mp3-ce prekonvertiram ih da smanjim veličinu, nazovem ih kao one u "toj" igric i ubacim među ostale fajlove, koje sam u međuvremenu sa "orginalnog" CD-a prebacio na USB stick, i tako kompletiranu igricu prebacim sad na desktop.
Sad pokrenem Burn4free, uzmen kompletnu igricu, i kažem burn ali on počne nekaj filozofirati....
Pokrenem ExpressBurn, isto to napravim u njemu i kažem BurnCD.... program krene s provjerom pržilice i medija te javi error - da nije moguće spržiti jer nekaj tamo (nesjećam se...) OK velim ja možda je loš medij.... stisnem gumb na pržilici, kad ono upali se LED... sad čekam ja da se otvori ladica, ali nikaj... nakon cca 1 minute uzmem žicu i gurnem u onu rupicu za "nasilno izbacibanje pod svaku cijenu" ladica se konačno otvori, a medij u njoj još u punom speedu.... Uzmem ja novi medij ubacim u pržu i ponovim radnju kao maloprije.
ExprexxBurn mi opet javi istu grešku... ja opet stisnem gumb od prže, upali se LED, pa ja čekam (sad duže nego prošli put) ali opet nikaj, LED gori, a ladica miruje.....
Ajmo opet metoda "žica u rupicu".... medij se opet vrti sveušesnajest....
Bacim ja pogled na medij i vidim da se nekaj spržilo, a isto tako i na onom prijašnjem...
Idem ja to otvorit, ali komp prikazuje da ni na jednom od ovih medija kao nema nikaj...
Uzmem ja treći CD ubacim u pržu, ponovim postupak, javi mi grešku, ja stisnem gumb, upali se LED, a ja daljinski u ruke i počnem šaltat po TV-u....
tj pustim da se CD (koji se očito ipak prži) sprži do kraja i bacim povremeno oko na komp.... kad gle čuda kroz 15-tak minuta izbaci prža sprženi CD....
Ubacim ga ja nazad i idem otvoriti... veli komp na CD-u nema nikaj...
Otvorim ja Nero i velim "copy disc" on uredno počne čitati, ali javi da postoji "sesion" no da ista nije finalizirana... kliknem ja da to odradi i Nero uredno zatvori disk....
Opet ja otvorim taj CD u My computer kao ono gle svi fileovi su tu....
Kliknem na setup.exe, ali jok neće se instalirati....
Odem ja na desktop (gdje mi se nalazi dorađena igrica sa mojima mp3-cama) i pokrenem instalaciju, igrica se instalira i normalno proradi od prve (osim kaj mi umjesto njene muzike svira Giboni ili Elvis, ovisi koju radnju-akciju aktiviram)

Zaključak:
Niti jedan od burnera nije odradio posao po principu "pržim to što vidim" - dakle sa desktopa na CD, već je svako furao neku svoju furku....
Sa Nerom sam već prije pokušao spržiti taj disk ali nikaj....
BTW napominjem da sam igricu sa CD-a prebacio na USB stick, tu obradio (zamjenio neispravne fileove) i kao takvu prebacio na Desk te onda pokrenuo instalaciju dok sam USB stick u međuvremenu izvadio iz kompa....

Dakle ajmo sad još jednom - znam da sam dosadan no kaj mogu, loš mi horoskop - da li postoji program koji će reči: vidim nule i jedinice i idem to spržiti onako kao vidim....
OK ako ne postoji takav software, daj mi objasnite zakaj je problem napraviti software koji će paliti i gasiti laser u ritmu nadolaženja svake pojedine nule ili jedinice (pa makar pržio brzinom 1x) ali da sprži točno kaj vidi i nikaj više i nikaj manje???? osim da na kraju finalizira disk po defaultu????

Mislim stvarno mi to nije jasno......
__________________
ZnaM Da niŠta Ne ZnaM
knezigor je offline   Reply With Quote