View Single Post
Staro 07.05.2021., 14:59   #17
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor Ante697 Pregled postova
Dok nama mineri dodju situacija po pitanju iskopanih hntova ce bit daleko losija od ovoga sto si ti napisao.
HNT reward (fiksni broj) se dijeil na sve minere u mrezi i za par mjeseci kad se pojavi jos tisuce minera(100k+?) to ce se vjerojatno brutalno srezat.
Isto tako u 8 mj ide halving tako da ne bi bas racunao na zarade kao sto su sada.

Kopat ce se vjv par komada mjesecno ako budes pokrivao sva tri faktora (nearby ap, challnege, witness) sto ce opet bit dobro ako cijena coina ode gore.

Sto se minera tice mislim da nebra ide iz UK pa mislim da te opet kaci porez/carina. Svakako Nebra i Rak imaju tolko narudbi da je upitno oce li doci do nove godine.
Ni s bobcatom nije idealna situacija ali zbog nacina placanja mugglepayom dosta manji broj narudbi imaju pa se pretpostavlja da najbrze dolazi (ne mora bit istina), a deklariraju dostavu 8-12 tjedana od 1.5.

Cijene minera su slicne, a bobcat je skuplji ali u startu ima duplo jacu antenu od ostalih i ima antenu na kablu. Jos su tu quadcore cpu 64gb memorije al sad ne znam kolko je to bitan faktor.
Svakako mislim da ce se bilo koji od njih brzo isplatit a i nije neki preogroman ulog. Ja sam isao na bobcata vise komada prvenstveno zbog brzine dostave i antene.



ja nebre naručio preko Distrelec-a (niskozemska,eu narafski), ispalo 2700kn/kom (oko 360€) sa uračunatom poštarinom i porezom, tako da moraš bit lud narčivat direkt od nebre pa se jebavat sa carinom i porezom kasnije...
btw, obzirom na trenutnu nestašicu i potražnju, skoro pa je gotovo nemoguće kupiti ili naručiti uređaj u nekom razumnom roku, nažalost.

apropo zarade (trenutne, prije rezanja za par mjeseci, i nakon što dođe hrpa ostalih online), solo iskopa oko 5-10tak hnta mjesečno,
a već sa dva ili tri u okolici, ako se witnessaju redovito, negdje oko 100hnt... može čak i do cca 150 bez jebemti...

preko toga je nategnuto sa 2 ili 3 uokolo, jer ima masu faktora o kojima zavisi nekakva mjesečna zarada, tako da nije baš ni blizu jednostavno predvidjeti zaradu.


kako god, oni koji su već uletili u to i oni koji namjeravaju, bit će nam to fini "đeparac" za koju godinu
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote