View Single Post
Staro 23.04.2017., 21:45   #76
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
..Ako se samo gleda takt, a ne arhitektura, podrška i matične ploče, onda je Ryzen utter crap. Ali ne znam tko samo to gleda
E pa sad znaš
Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Sve super sve pet, drago mi je da AMD ima konja za utrku ali ja dok ne spuste ručnu sa normalng OC proca preko 4 GHz ne kupujem (pod normalno mislim na dobar zracni/vodeni hladnjak a ne nekakve bakrace sa tekucim dušikom gdje ga gle cuda razvale na 5+ HGz)
Pa moj 5 godina stari proc ide na 4.2 GHz bez da mu puno dizem napon (1,184 V i ne grije se nista vise nego kad radi na default GHz) sa prosjecnom noctuom ono WTF ko je tu lud + ako mi bas zafali dignem ga na 4,5 4,7 GHz.
Za igranje i jednogodisnje renderiranje videa meni dosta ovaj moj proc jos cca 2-3 godine, ako maticna ne plane prije , ono doslovno plane
Npr. Ja se gledam rješit svog i5 4460 i matične u kompletu jer su van gare, i dok još mogu štagod lovice uvatit, jer ako prdne nešto od to dvoje onda je u pitanju mega trošak...

Međutim prcaju me na više frontova:
1. financije
2. Ryzen 5 1400 (više je sajdgrejd nego upgrejd - za geymanje), a objektivno mi ni ne triba jači proc
3. slaba dostupnost ovih jeftinijih ploča (ali da ipak ima kakvu takvu regulaciju napona, normalno hlađenje iste, ispeglan BIOS za blagi OC...)
4. trenutno skupa oscilacija DDR4 memorije (a trenutna DDR3 je još dosta pod garom)
5. planira sam iskoristit postojeću mrgu od CPU kulera za nešto OC-a, međutim kmetovi iz Thermaldreka i dalje "ćute" po pitanju AM4 adaptera
6. imam još tikove od onog FX 6300 odrona koji nije moga OC priko turba -.- (na ASUS M5A97 R2.0 matičnoj)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote