View Single Post
Staro 24.11.2010., 11:47   #16
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
e' moj mister M,

oVO ti je cisti spameraj kako zlorabis casno ime Matrox na chat upite. Umjesto da si ko covjek PM-o, zvao, ili vec putem zupanijskog ureda pravome tijelu dostavio upit.

ccc

Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
situacija je slijedeca, kako nikako ne mogu prezaliti prodaju pharelie radi prelaska na novu platformu
Zeni se na brzinu, kaj se natenane!

Citiraj:
Autor riceburner Pregled postova
, razmisljam o nabavi M9125 kao dostojne zamijene. e sad dal mi treba dati cca 50 eura vise za 9125 ili ce me zadovoljit i 9120
Racunica promasena koliko i EU referendum za daždevnjake.

M karte su 100% prekinule tradiciju Matroxa siroke namjene. Kategorija M ima samo jedno jedino masovno trziste i chunu mjeri ovakvim demonstracijama :




Matrox vise cak ni ne isporucuje korisnicke manuale a one kratke brosurice koje ubacuje u kutiju M seriju, vise su nalik oznakama s kutije nego nekim relevantnim podacima. Nema vise "hvala korisnice" jer oni se M serijom civilima vise uopce niti ne obracaju. Nemaju oni nista protiv da je ti kupis, ali to vise nema nikakvog smisla uz Eyefinity. Sigurno ne za normalne desktop korisnike.

M serija je cementirana na mpeg2 akceleraciji uz njihova GPU kemijanja za Aero akceleraciju, ali vecina desktop aplikacija uopce dokazano ne radi kako treba na njenim "video zidnim" strarosfera rezama (za sadasnje stanje stvari) jer nisu bile ni predvidjene za takvo mamutiranje.

I onda pogled na korisnike sve jasno kaze : Pozivni centri vojske/policije/vatrogasaca/sindikat za prodaju šampita....

Dakle tu nema kruha ni za tebe ni za ikoga tko bi pomislio bacati stotke za maltene G seriju koja se vozi na PCI-e sabirusi. Jedino sto je opet kvaliteta neupitna i sve se to lijepo GPU-ira Matroxovski preko jednog jedinog GPU-a.

Jedina prava i zadnja karta je APV-jka koja ostaje sa svim specificnostima i prednostima. Ali proizvodnja je isla samo kod njih u tvornici i bila je preskupa za nastavak. Tako da su je obustavili. Pa se sad (kad se pojave) znaju pocinjati i na 400$ nazalost. Ali moze se uvijek naci znatno manje ako si strpljiv. To je jedina koju bi recimo imao opravdanje kupovati. Ali M je obicna "razvodna kutija" za video zidarije, i osim ako je besplatno ne dobijes ili za malo talira.... nikakvog smisla pored 5x i 6x ATI-a nema. Bas nikakvog.

Za ostalo mi se ne da dalje metiljati o kvaliteti, jer svakome ostavljam da si uzme ono sto misli da je za njega najbolje. Nedavno sam ionako o tome pisao (uz Duke-ov link) ovdje i nema vise potrebe.

Blizu ti je rodjendan, pa ti oprastam ovaj Matrox spam
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 24.11.2010. u 11:55.
Visage je offline   Reply With Quote