View Single Post
Staro 19.04.2018., 08:34   #1825
mradovan
Registered User
Moj komp
 
mradovan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 110
Citiraj:
Autor real01 Pregled postova
Thanx na savjetima. Probao u Linux Mintu, no ista stvar - pojavi se kao device, ane mogu u njega (piše: cannot mount).
Probao sam s Recuvom - ali ne radi.
Imam vanjski disk za backup, pa bih mogao prebaciti tamo.

Znači, prvo sector by sector clone. S čim se to radi?
Onda Raw Copy? Jedino gledam, taj HDD Raw Copy je iz 2013. i podržava Windowse 7 i 8. Znači malo stariji program?
Al opet, ionako dosadašnjim metodama nisam uspio doći do podataka, pa možda treba pokušati.

U biti, taj disk, s još jednim je bio za backup - stavio sam ga u Icy Box (external bay) i tako je neko vrijeme stajao... Pa reko da provjerim
kako stoje stvari - pa otkrijem da je umjesto back-up nastao f*ck up.
Recuva koliko se sjećam spašava izbrisane fajlove, ali na zdravoj particiji - koju ti nemaš...
HDD Raw Copy nije da ti popravi disk, nego da ti sačuva trenutno stanje. Naime, aplikacije koje popravljaju particiju su po prirodi destruktivne. Ako probaš jednu, pa ne radi - ona je već napravila svoje na disku, on nije više u istom stanju. Tako da slijedeća metoda koju pokušaš ne počinje od originalnog stanja diska, nego od štete koju je napravila neuspjela aplikacija - što umanjuje šanse oporavka. HDD Raw Copy ti "snimi" originalno stanje diska na drugi disk - tako da ga možeš povratiti nazad nakon neuspjele intervencije.
Star je, i nisam ga koristio neko vrijeme (ne znam ni da li radi s W10), ali je jako malo programa koji ti mogu klonirati disk bez obzira na sadržaj.
Ali ponavljam, takve mjere opreza se koriste samo ako su podaci dovoljno važni (fotografije koje se ne smije izgubiti i sl.).

Aplikacije koje popravljaju (ili barem pokušaju) particiju su npr.
https://www.easeus.com/partition-manager/personal.html
https://www.partitionwizard.com/free...n-manager.html
mradovan je offline   Reply With Quote