View Single Post
Staro 17.08.2011., 18:47   #32
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor Bicko Pregled postova
Pozdrav Bando, evo relativno sam novi (uglavnom pratim) pa imam pitanja u vezi NAS-a. Naime u zadnje vrijeme mi se pojavila želja/potreba za jednom malom, tihom i „jeftinom“ torrent mašinom pa me nekako put naveo na NAS uređaje iako ih budimo realni slabo poznajem.
Naišao sam na ovaj stroj D-Link DNS 320 http://www.supernet.hr/webshop.php?H...rodID=M0430974 pa me zanima: dali bi to bila dobra „jeftina“ torrent mašina za 24/7, i kako to ubiti funkcionira, znači dali je za njegov rad potreban pc ili se na njega stavljaju windose/linux, vidim da piše da ima BitTorrent klijent, dali to znači da preko pc moram tražiti torrent i onda ga prebacim na NAS ili iz njega to radim…. Zahvaljujem na odgovorima…
Lega da ne duzim, ako imas novaca ne kupuj D-Link-ov NAS nego uzmi Synology.

Je znam da je skuplji (osjetno skuplji) ali je zato i osjetno bolj, pocevsi od operativnog sistema (dojde sa njime), pa preko jednostavnosti kojom se u doticnom OS-u radi, pa preko brzine citanja i pisanja.
Ekipa u Synology-ju zivi od NAS-ova, pa paze da im je OS tip-top, pa glede toga ne moras brinit, za razliku od D-Linka koji je azuran, glede nadogradnje svog OS-a za NAS ko sta ruse boli briga za amazonske šume.

Ja sam poceo ovu temo zato sta sam se zaljubija u Synology NAS-ove, a to sta ne pisem puno po njoj je zato sta sve radi tip-top od prvog dana, kombinacija upali, digini os, setapitaj, i zaboravi na njega kao takvog.

Znam da su novci bitna stavka, ali i vrijeme igra ulogu, pa ako oces dobit nesto sta ce radit dobro i brzo, onda ti ja preporucam Synology, a ako imas slobodnog vremena i volje, šarafnciger u ruke pa slozi sam svoj NAS

Radije se strpi i skupi jos koju kunu pa kupi Synology DS211j, nego ic na DNS-320 od D-Linka, to ti je moja preporuka, a ti vidi kako ces
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote