View Single Post
Staro 25.11.2019., 21:05   #95
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,164
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Ja imao Corsair H115i i prodao ga, razocarali me glasni fanovi na nejeftinom hladjenju (bilo je na 6800K).
Poslije sam uzeo Fractal Design Kelvin S36 za ryzena 1700 i kasnije presao na 8700K, hladjenje je bez problema drzalo intela na 5.2GHz svih 6 jezgri stabilno za gaming. Ne sjecam se avg temperature ali bilo je oko 65. Bilo je necujno.

Trenutno sam na 9900KS i thermaltake floe riing 360, svih 8 jezgri na 5.0 uz 1.30V idle drzi oko 32 stupnja, neki prosjek u gamingu je 55. Max u benchevima dode na 80 stupnjeva. 5.1GHz zahtjeva podizanje voltaze na 1.38V i tu temperature u gamingu kruze oko 65-68, a bench ga zakuca na 95 tako da svaki jaci clock od toga ne moze ohladiti ako cpu ode na 100%. Svce u svemu floe jako lijepo izgleda i tiho i necujno je.
Za ova fractalova (ali Celsius) sam i čitao sa su zapravo jako dobra AIO rješenja. I da ovaj manji i ne zaostaje baš za ovim većim. Negdje je naveden minus da je mala protočnost ali uz napomenu da to može biti problem tek kod nekih customizacija, tobože ako se ide produživati loop onda to nije dobro.
Corsair mi se gadi i dosta je komentara da je precijenjeno govno. Za NZXT moraš valjda instalirati CAM a to govno voli skupljati i slati podatke pitaj boga ti. Be quiet! što je gore kolega spominjao mi se čini OK ali neki random revjui nisu baš na istoj strani... Enermax , evga, pojma nemam ali ono što je meni cjenovno pristupačno je glasno. Tako da ono - pušing rođo. Pojma nemam što da uzmem ali drago mi je da si i ti spomenuo ovaj fractal Kelvin tj Celsius. Valjda su to ista AIO?
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote