View Single Post
Staro 19.08.2013., 14:06   #13
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
I drugo pitanje (možda nije za javnost) da li se ti popravci isplate i u kojim slučajevima?
Malo znatiželje s moje strane .
Ako pitaš s korisnikove strane, u većini slučajeva se isplati.
U nekim slučajevima osobno imam više povjerenja u repariranu ploču nego u novu.
Primjerice kod slučajeva s Nvidijom gdje su kompletno sve čipove koji su proizvedeni između 2006-2009g napravili s proizvodnom greškom. Nove za primjer, grafičke kartice opet dolaze s tim čipom dok se reparacijom taj čip zamjenjuje s čipom novije revizije gdje je taj problem otklonjen. Samim time znatno manje zagrijavanje, potrošnja i naravno pouzdanost. Minus je naravno ostale komponente koje eventualno mogu zakazati, što je u biti iznimno rijetko.
Onaj tko je odlučio laptop popraviti sigurno mu se više isplati reparacija nego nova ploča jer je cijena popravka znatno manja.
Da ne govorimo o pločama gdje je problem s nekakvim napajanjem gdje nerjetko cijena popravka iznosi 200kn....
S one naše strane to je relativna stvar jer je pitanje koliko možeš naplatiti taj svoj rad.
Kao što kolega kaže, ljudi se odlučuju na reflow radi cijene, no ako je riječ o nekom velikom zvučnog imena servisu, ljudi bez problema za popravak izdvajaju i preko 1000kn.
Alvin je offline   Reply With Quote