View Single Post
Staro 03.09.2014., 17:42   #102
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor Rafo Pregled postova
Imam sličan problem punjenja Defy mobitela. Prvih se mjeseci originalnim punjačem punio uredno a onda počelo zaj. Uključivanjem i isključivanjem bi, nakon desetak puta, počeo puniti a poslije niti tako. Na USB portu kompa, sa data kabelom se uredno punio. Niti drugi punjači nisu valjali pa sam i kabele minjao. Otkrio sam da nema nikakvih problema sa punjačem IPada, Apple punjač original i sad ga koristim.Inače većina punjača mobitela je 750-850mA a ovaj Appleov je 1A !Ipak, ne puni niti originalni Asusov punjač tableta Nexus7 struje 2A! Dakle ne mogu dokučiti u čemu je tajna da Appleov punjač jedini puni!A mislim da punjač može biti dimenzioniran za struje daleko veće od potrošača a potrošač uzima koliko mu treba ! Problem je kad je punjač preslab a mobitel hoće potegnut veću struju pa se punjač pregrije a i kabeli mogu izgorit; kod oštećenog kabela pogledajte koje su to jadne žičice i to po 2,3 najviše.
Kupljen je novi mobitel samsung mjesec dana poslije pa je tako motorola otisla u ladicu, odnosno poslije je otac nekom dao jer nikom od ukucana nije vise potrebna.

Zanimljivo da taj punjac puni bilo koji samsung mobitel, ali nepuni motorolu to je ostalo kao nerijesen misterij.
DANCI je offline   Reply With Quote