View Single Post
Staro 19.09.2018., 23:54   #1121
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Blast from the past 2000.: AMD Duron 600MHz


Nakon propadanja banaka i prve demokratske smjene vlasti stanje se nekako počelo oporavljati. Našlo se posla za jadne studente i mogao sam si priuštiti ovaj proc koji sam platio nešto više od 800kn.

Za mene je ovaj procesor bio game changer. Prvi ozbiljni procesor kojeg sam imao doma. Radio je na 900MHz bez ikakvog dizanja napona (FSB 66->100MHz), a imao je otključan multiplier (prvi stepping, L-bridgevi su kasnije bili rezani). To je danas kao da digneš procesor sa 4GHz na 6GHz Prvi brži procesor je tada koštao 5-6x više i nitko ih nije imao na lageru. Taj proc navodno dan danas radi u blagajni kod frenda u firmi.

U kombinaciji sa ASUS V3400TNT/TV/16 grafičkom karticom (nVIDIA RivaTNT sa 16MB video SGRAMa, video in/out) konačno sam mogao zavrtiti Unreal Tournament i to na relativno visokim detaljima.

Život je bio lijep. Štedilo se za GeForce256 koja je konačno pojeftinila sa daleko previsokih 4000kn+ za hrv standarde pogotovo u ono vrijeme i sanjalo se o tome da ćemo jednog dana imati mrežni switch na LAN partyju umjesto huba jer je 100Mbps 8-port switch tada koštao tisuće kuna.

I da, počeo sam lurkati po PCE forumu na koji sam se registrirao tek dosta kasnije
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote