View Single Post
Staro 15.12.2008., 12:54   #122
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Od nedavno sam ponosni vlasnik Edox Class One Diver sata, do sada sam imao Casio AQF-100 vuricu (digitalni/analogni).
Razlika je nebo i zemlja, što se tiče kvalitete....Edox na prvi pogled izgleda kvalitetno, a kad se primi u ruke bome se i osjeti razlika
Ima safirno staklo, pa se teško može ogrebati - a ogrebotine su poprilično uočljive na Casiju, što me smeta jer su osobito vidljive po danu. No, ipak je razlika u cijeni poprilična pa je i bolja kvaliteta očekivana...A i sat izgleda bolje i ozbiljnije u odnosu na Casija...
Sve u svemu - vrlo vrlo zadovoljan

Što se tiče mehanizama, što je kompliciraniji to je i sat skuplji (sasvim logično, ali to svi znaju ). Kompliciraniji mehanizam - prestižniji sat. Precijenjeno - pa da, ali eto luksuzna roba.
Iskreno, da imam novaca ne bi imao ništa protiv nekog Patek Philippea, Orisa, IWC-a, Breitlinga, Rolexa, itd...A vjerujem kako nema osobe na svijetu koja ne bi htjela imati takvu vuricu
Sve je stvar novčanika, osobnih želja i nekakve...ajmo tako reći, životne filozofije. Jednom se živi, pa zašto ne priuštiti neki luksuz poput takvih ekskluzivnih satova?
No, takvi luksuzni satovi imaju i svoju prednost - recimo nekom Patek Philippeu će vrijednost u nekoj budućnosti narasti (pod uvjetom da je dobro očuvan i održavan), dok Casiju ili Swatchu neće. Takvi satovi mogu biti komadić obiteljskog bogatstva koje se prenosi iz naraštaja u naraštaj, pa je samim time takva "investicija" trajna.

Zadnje izmijenjeno od: Swarm dude. 15.12.2008. u 13:07.
Swarm dude je offline   Reply With Quote