View Single Post
Staro 11.01.2018., 22:54   #4174
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Citiraj:
Autor vex385 Pregled postova
pozdrav,

trebam pomoc,nisam ziher dali da stavim ovdje ili u OC temu
Imam Ryzen 3 1200,sa standardnim taktom od 3.1Ghz (1.1875V) i maticnu Asrock AB350M,i vise sam nego zadovoljan procom u svemu ali jedino me malo zeza emulacija na Cemu emulatoru.

Cemu zahtjeva dosta visok radni takt procesora i trenutna verzija radi samo na single core (prije par dana je dosla verzija koja radi multi core (2 ili 3 jezgre) ali je dosta jos neispolirana i bugovita).

Prema nekim tutorialima na netu pise da radni takt mogu OC na nekih 3.9Ghz uz promjenu voltaže...ja sam bez promjene voltaže dobio nekih 3.6Ghz i cini mi se da radi potpuno stabilno s temp na nekih 30-40° do mozda malo vise pri igranju igrica.

Da li je to ok i ocu s time ubiti svoj procesor tokom vremena jer ovaj radni takt koji sam dobio mi je u dovoljnoj mjeri ubrzao rad i sad emulator radi savrseno za moje potrebe

Cak sam mislio mozda prodat ovaj proc i dati jos nesto love sad kad pojeftine i uzeti 1500X sa nesto vecim radnim taktom ima li to uopce smisla jer mi dodatni threadovi na 1500X bas nesto i ne znace?

I zadnje pitanje,sad u 4.mjesecu kad dođe nova generacija Zena,dali ona moze ici na moju maticnu?

hvala za odgovore,nisam ziher ak sam kaj krivo napisao,ak jesam ispravite me

ide do 3.9ghz i neće ništa uništiti.. slobodno možeš

malo po malo diži napon i kad vidiš da je stabilno to je to

na tvoju ploču ide nova gen. procesora
Overclock_freak je offline   Reply With Quote