View Single Post
Staro 30.04.2008., 23:14   #40
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
čuj, moj prvi nec je bio nd2500 (valjda, nisam siguran 100% nije mi pri ruci jer nisam doma) kupljen pred nekoliko godina za 1k kn. frend i ja smo dugo gledali šta uzet i odabrali nec (i moram reć da sam bio prva osoba u gimni koja je imala dvd pržu). imam ju još uvijek kao eksternu. drugi nec je kupljen pred oko 7-8 mjeseci, mislim da je u pitanju 7170/7310 ili tako neka kombinacija brojeva , model prije lightscribe prže. isto eksterna. obje sam ja slagao u eksterni 5.25" rack, nova prža je u matrox racku, dok stara u nekom noname. obzirom da imam samo 5 usb portova na kompu, a 3 eksterna diska i 2 eksterne prže, plus sva sila periferije, koristim 2 usb hub-a od apacera, novi nec je spojen direkno na usb port na matičnoj, dok su diskovi , drugi nec, ostatak periferije pospajani manje-više ravnopravno po usb hubovima. a sad, zašto siv oko mene imaju samo nec, pojma nemam. ja i jedan frend smo bili prvi u školi koji smo imali dvd prže, pa su frendovi dolazili kod nas da im snimimo nešto, i neznam, valjda svi kasnije pokupovali nec-ove, jre niti jedan od frendova nema ništa osim nec-a. jedan frend pred tjedan dana bacio 16k kn na novi komp i i on je stavio 2 nec-a unutra. nec sindrom? lg ne kupuje niko živ ovdje jer slove kao sranje od pržilica, a isto jednom je frend koji je išao s nama u gimnu kupio liteon cdrw i crko mu je nakon nekih 2 mjeseca, pa stoga smatram da su svi krenuli i izbjegavat dotičnu firmu. i od ekipe s kojom se čujem a koja komp koristi ipak za nešto više od surfanja netom, niko od njih se ne žali na nec pržilice. jedna velika nec comunity?!? btw, kakav je plextor? nekada je slovio kao bog bogova, šta je sad s njim? uopće ne viđam plextor prže po domaćim dućanima?
Zanimljiva iskustva, imao NEC-a 2510 i mogu reci da je bio jako los. I sto se tice snimanja i sto se tice citanja. Sa druge strane LG H42, Samsung 203N i LG H55 rade bez greske (s tim da su prva 2 odradila poprilican broj medija).
morph je offline   Reply With Quote