View Single Post
Staro 15.04.2008., 14:24   #198
Ozi
Premium
Moj komp
 
Ozi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 295
Q6600 sam pred koji mjesec uzeo iz čisto praktičnih razloga. Tada sam još imao X1950Pro u AGP verziji, a htio sam jači proc i maknuti se sa socket-a 478. Kako Asrock ploča koju imam podržava AGP i PCI-E, mislio sam kako bi to bilo ok future proof rješenje i tako je ispalo. Problem je bio što sam morao uzeti proc koji radi na 1066 FSB, a u tom momentu u par dućana koje sam gledao nije bio niti jedan osim Q6600 u HGSpotu, a i cijena je bila nekih par sto kuna veća od nekog dual core cpu-a Napravio sam dobar potez, prema benchamrku koji sam radio pet puta je brži Q6600 od P43.0 Prescott-a, sve mi leti i po prvi puta mi je mašina izuzetno živahna i nakon dva mjeseca nakon instalacije. Q6600 puno bolje radi s diskom i općenito ga je teško usporediti sa nečim generaciju starijim. Vrlo sam zadovoljan, sve što pokrenem radi, igre lete, a i trenutno sam u kupnji bolje ploče jer bih ga pokušao u nekoj budućnosti OCat, pa tako mislim da ću taj procesor još dugo imati i da će još dugo vremena biti dovoljan da vrti sve što treba i kako treba.
Sam multitasking i rad u Windowsima, puno je brži i glađi sa ovim procom, nego sa Prescottom, jednostavno prokleto dobro radi iako za takve radnje nije potrebna 100%-tna cpu snaga, no jednostavno mu to puno bolje ide. Preporučujem definitivno, a i ako se može ubost ploča da ga se dobro klokne, tim bolje i eto proca sa kojim možeš preskočit koju generaciju proceva bez problema.
Ozi je offline   Reply With Quote