View Single Post
Staro 25.12.2009., 19:01   #57
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
Citiraj:
A tako nešto,da..samo je ova i u stereu ograničena na 24/96khz,dok Gamerica i Music potežu i na 24/192khz u stereu tj. 24/96 u 5.1 modu, isto tako pitanje je šta je u toj kantici plastičnoj,tj. bolje pitanje je šta nije.

Osobno sam vrlo vrlo skeptičan prema eksternim Creative karticama,imao sam X-Fi Go! na laptopu,i recimo samo 2.1 možeš spojiti na njih,ovo je pretpostavljam 5.1 varijanta X-Fi Go! kartice,i tako su ju pametno je li, i nazvali Surround 5.1,čudo.
Također, i ja čisto sumnjam da je unutar ovih USB Creativica DAC kao i na X-Fi Music PCI kartici.
Najvjerovatnije se radi o čipu koji je u X-Fi Xtreme Audio kartici.

Citiraj:
Mogućnosti su im iste,ali mislim da je zvuk na stolnom Musicu ipak bolji,to je ipak podloga i za Elite Pro model X-Fi,tako da teško pristajem na usporedbe s bilo čim iz X-Fi palete. Music im je najbolja kartica,to sigurno, imao sam i Gamera,zvuk je u igrama jednak,ali ova ima DolbyEX i DTS,ima hrpu konektora na samom PCB-u,šteta da nema SPDIF sa stražnje strane ali eto.
Baš gledam na http://en.europe.creative.com i ne vidim Music verziju (samo Gamer).
U Optimumu imaju Music verziju X-Fi kartice: Optimum X-Fi Music

Citiraj:
Ja to gledam malo sebično sad,znam,jer pretpostavljam zašto bi ti USB,da možeš i naprijed uštekati zvučnu,i slušalice,zbog eventualne duljine žičarije,ja recimo svoje Philipse dok sam imao,uštekam u daljinac od Z2300,isto dobro bude,nisam primjetio neko drastično stišavanje i gubitak na kvaliteti.
Ne samo to, nego sam više puta čuo/pročitao preporuku za externe zvučne bilo USB ili Fire Wire zbog raznih elektromagnetskih smetnji što nastaju u kučištu, a uzrokuje ih najviše napajanje i ostale komponente.
Primjeti da su ove najskuplje Titanium Fatality serije imaju oklopljen PCB, također i Asusove Xonar kartice.
Terminator02 je offline   Reply With Quote