View Single Post
Staro 20.08.2013., 15:53   #111
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
dobro da... signal je druga priča, ali mislim da tu pojedinac baš i nema neke opcije osim preći na drugu mrežu.
Ma nije samo signal problem, problema ima kolko hoćeš
A signal, signal je priča za sebe, zato sam ga i naveo - u Jasenovcu postoji odašiljač na pošti od kraja 95.e, ht-ov, naravno, dakle tmobileov, koji je takav kakav je od upgradea istog sa nmt mreže na 098, tamo 99e godine. Dakle 2g only (stari ima mob od 92.e, ja od 98.e, tako da je moja povijest borbe sa signalom višedesetljetna ), vjerovao ili ne, i dan danas, bez obzira što smo sad u krugu 60ak km jedini punopravni granični prijelaz. Živio sam u Novskoj sa starcima do 2008.e, tako da me ta priča sa Jasenovcem i signalom nije previše smarala jer nam je kuća u kojoj živim bila vikendica. No, evo već 5g intenzivno 'ratujem' sa svim providerima jer su koma, jedini je eto vip napravio pozitivan pomak stavljanjem novog odašiljača prije dvije ili tri godine, nekih 500m zračne linije od kuće, ali mi je nejasno kako se nisu udostojili u 2011oj godini staviti 'pravi' odašiljač, a ne 2g only, također. Tele2 koristim od ove godine također, oni naravno nemaju odašiljač svoj uopće, van kuće imam signala iz Novske, u kući sam na 2g tmobile mreži. Stickovi za net naravno rade ko krepani, sva 3 (imam i njih od sva tri providera), doduše, tele2 ne radi uopće jer ne dozvoljavaju data roaming na pretplati za mobile net.
Eto, jedina svijetla točka je što sam uz pomoć načelnice općine od tih banditosa uspio užicati odašiljač, pa da bar nismo na bh mrežama, ali 2g je sramota. Toliko o signalu
Što se problema s vipom i njihovim lopovlukom tiče, ah, tek bi tu mogao pisati bajke i priče. Evo samo najsvježiji primjer - produžio sam pretplatu u 12om mj prošle godine. Ove godine izađu ove nove tarife, reko ok, prebacit ću se, nije loša tarifa. Nazovem szk, pitam sve u vezi tarifa, jel se mogu prebacit, mogu, ok. Odem na mojvip, prebacim se na novu tarifu (imao sam bl111 čini mi se), dolazi poruka sutradan da sam prebačen na Tango tarifu i sve 5. Dakle, nigdje ništa nije u vezi ničeg pisalo, uvjete sam naravno pročitao, jer ne volim da me netko levati bezveze. Da bi nakon 5 dana, došla sms poruka iz vipa, da mi je aktivirana opcija 2. WTF!!!! Kakva sad opcija 2. Odem na net, ni slova o tome, pri mijenjanju tarife jasno (znači išao sam sa tarife 111kn na tarifu koja je 125kn mjesečno). Lud u sekundi, zovem szk, ne znaju ništa. Ok, vrtim mailove po arhivi da ne gubim vrijeme, nađem mail od nekakvog glavonje, iz ranijih prigovora naravno, pošaljem drito njemu mail, s pitanjem tko je i na kojoj osnovi aktivirao smeće od opcije, u iznosu od 75kn mjesečno za 'čak' 50sms-a i 125mb prometa!!?!?
Lik odgovori da je to po uvjetima kupovanja uređaja na pretplatu tako, otkad su uvedene nove tarife.... Reko, alo momak, ja sam potpisao sasvim nešto drugo, što stoji u mojoj ugovornoj obvezi iz 12og mj, te sada pri prelasku na novu tarifu nigdje nije bilo nikakve obveze o nekakvim idiotskim opcijama; odgovor je bio da je to interna odluka i da je zbog toga jer sam uzeo mob u 12om mj. Pošto mu ni iz trećeg puta nisam uspio objasniti da ja nisam mobitel uzeo u tada nepostojećoj tango tarifi, te da ja nisam potpisao nigdje niti se ičim obvezao na plaćanje retardirane opcije, poslao sam upit u hakom. Nakon mog upita u hakom, promptno su se javili iz vipa i vratili me na staru tarifu, uz izgovor da se ne mogu prebaciti na nove tarife dok sam pod ugovornom obvezom i uvjetima od lani. Ili ako želim, raskid ugovorne obveze bez penala, te potpis nove po novim uvjetima, naravno uz uključenje opcije 2, opet Reko jeste mutavi il se pravite? Nema šanse, a i isteći će ugovorna obveza za godinu i sitno, ima i konkurencije, pa vi izmišljajte 'interne odluke'... Samo napomena, da to nije prva takva 'interna odluka' koju sam doživio od njih u ovih 10g 'druženja'...
(sorry na litaniji, ali eto, da bar malo pojasnim kroz šta sve se prolazi ako nisi ovca za šišanje, tj korisnik koji plati račun i koristi mob, a ne gleda kako bi bolje prošao za svoje novce, i kako bi usluge koje plaća teško zarađenim novcem bile isporučene kako je i obećano).
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote