Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 12.11.2017., 14:50   #8834
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
hijoj... ne da mi se uopće ni pisat, ali ajde.

nisu ae gladni snage nego je kompresija in general gladna snage... ca i ma silver ne bi upario čak ni kao test da zadovoljim svoju znatiželju.

ako možeš prepoznat malo naglašeno područje u 2.5khz svaka ti čast jer ne znam tko osim mikrofona i reprodukcije nekog od spektra boja referentnog šuma može to isto

bacaš malo previše informacija koje baš i ne razumiješ... i tu ne mislim da sam ja neka referenca oko toga, ali brate mili zna se kad treba stat na loptu.

edit: 2die4 - q acoustic... dobit ćeš sigurno više zvuka od focala, a možda ti i woofer neće biti potreban u takvoj prostoriji.

Prije bih rekao da kompresije same po sebi nisu "glasne" i još su "osakaćene" u donjem dijelu spektra ispod 150 Hz pa samim time i zvuče kao da su gladne snage a i kad ju dobiju jako brzo pokažu koliko ih brzo dotjeraš do maksimuma, ali zato imaju svoje druge prednosti.

Što se tiče odziva na 2,5 kHz ovisi o tome kako je izvedena skretnica, u svakom slučaju ukoliko je "grba" od 3dB u odzivu strma i usamljena itekako se može čuti jer je 86 dB duplo glasnije od 83 dB a 2500 Hz je još uvijek u rasponu vocala i vjeruj da se na jednom projektu što sam radio pred nekoliko godina sa 8" fullrangereom grba između 2 i 2,5 kHz "visine" 3 dB odvratno kreštavo čula dok nisam stavio notch filter. Kod dvosistemca se to riješi na daleko elegantniji način.

Zadnje izmijenjeno od: Juan. 12.11.2017. u 14:55.
Juan je offline   Reply With Quote