Tema: Automobili
View Single Post
Staro 11.08.2019., 23:21   #45704
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Zasto Corsa?
PUG 208 na zalasku je dosta dobra opcija kao i i20 te Mazga 2.

Edit:
Kako nova? Pa ovo joj je zadnja godine - nova je vec predstavljena.

Vezano za zahtjeve - Sandero
Ma tu novu sa slike koju si postao mislim, ne na ovu sto je sad u ponudi, kupujem nagodinu tako da do tad ce "nova" biti dostupna .

Zasto corsa ? - uopce nisam rekeo da treba biti corsa, samo je bio jedann u nizu od pojkusaja konfiguratora . Nebitno mi je jel corsa, peugeot, nissan, clio, mazda, kia...ili nesto desto ali nemaju svi vise u ponudi Deisel motor(e) na tim "gradskim" autima a treba mi nesto za zenu gdje treba vozit 6 dana u tjednu 50-55km dnevno na posao i nazad tako da godisnje na taj put ode oko 15.000+ km pa mi je potrosnja bitniji faktor (i nepushim price proizvodajca za ove nove 1.0 benzince koji "malo" trose, da, trose manje nego benzicni prije turbo i downsizing ere ali mali dizel trosi jos manje ).


Sto se tice Sandera ako zanemarim kako je gadan auto i nastavim konfigurator kad izaberes opciju Stepway i Diesel motor eto vec si na 102.400kn i onda klinem na konfigurator (da dodam jos neke opcije koje mi trebaju) njihov bajni konfigurator samo izbaci "sorry, tha tpage was not found" . znaci DAČI ni Web neradi a brijem da bi sa tih jos par opcija ionako nagurao 115.000kn i na ĐAČI .

- Hyundai i20 mi je odlican ali uopce nemaju u ponudi Diezel motor tako da to mi otpada.

- VW Polo starta na 116k i cim kliknem na diesel motor (bez ijedne drug eopciej) cifra je 136k tako da bi on zavrsio preko 150k da konfiguriram (valjda su se najeli ludih gljiva u VWu kad su odredjivali cijenu ili jos vjeruju da balkanci negledjau cijenmo ako je VW znacka )

- Kia Rio mi se cak i najvise svidja (i izgledom je bas simpa i cijena/ oprema je ok a pogotovo 7 godina garancije) ali isto kao kod hyundaia ne nude diesel. Premda neznam zasto jer u Kia Stonic modelu imaju opciju 1.6 CRDI.

- Mazda2 , dizela nevidim uopce u ponudi ?

- P208 cim kliknes diesel je prvi paket opreme 117k, dodao parkirne senzore, bijelu boju, alu felge (i to samo 15"), naslon za ruku i alarm cifra skocila na 128.200kn

- Renault Clio, Zen razna opreme sa diesel motorom starta na 112k, dalje od toga nisam uspio jer nemaju neki klasicni konfigurator da dodam jos opreme.

- Nissan micra (accenta paket) cima sam izabro diesel (1.5) cifra je odma skocijan na 127k, dodao alu felge, zadnj eparkirne senzore, produljeno jamstvo (na 5 godina) i eto me na 133000 kn (doplata za prednje maglenke jos 1200kn)

- Citroen c3 feel paket, diesel blue HDI, 16" alu felge, straznji senzori, maglenke - 124600 kn

- Toyota Yaris , diesela nema u ponudi a hibrid starta na 137.900 kn (ima ve cnesto bolju oprmeu ali opet i cifr aje u startu velika)

Sve u svemu kad pogledam za za 15.000 EUR (nekih 111k kn) nevidim (ili stvarno nema) "nista" pametno, cak je i DAČA skuplja
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote