View Single Post
Staro 08.04.2019., 20:26   #2041
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Da ne rastežem previše, stolac koji sam naručio i dalje koristim, s jednom modifikacijom za nagib sjedeće površine.

Naime, iako je izložen stolac imao nagib sjedišta, isporučeni stolac nije imao tu opciju. Naknadno sam išao provjeriti nakon što sam stolac pokupio, otprilike 2 tjedna kasnije, i tamo je stajao izložen x-pander bez te mogućnosti podešavanja.

Očito su u međuvremenu promijenili model za "novi" i više se nisam imao osnove žaliti. Prodavači su me blijedo gledali, a dan danas se pitam jesam li nešto zamijenio uslijed isprobavanja stolaca.

Kako bilo, stolac je još uvijek u jednom komadu. Nagib sam riješio ubacivši drvenu dasku debljine 1cm pod stražnji dio sjedeće površine, tako da mi to nije previše smetalo.

Tekstil sjedeće površine je na svim kutevima u odličnom stanju i nema naznaka poderotina.
Mrežasti tekstil naslona je još uvijek čitav i još uvijek elastičan i prozračan kao prvi dan, te mi je i dalje najdraža karakteristika stolca.

Desni naslon za ruku, i dalje potpuno funkcionalan i vizualno u novom stanju, nekoliko puta mi je zapeo pod plohu stola prilikom ustajanja od stola na lijevu stranu - kad sjedim na stolcu, on se spusti nekoliko centimetara te naslon ima slobodan prolaz ispod plohe stola. Međutim, nakon ustajanja nasloni su nešto viši od donje površine plohe stola. Kombinacija rotacije prilikom ustajanja uzrokuje da jedan naslon ruke ostane pod stolom, u mom slučaju desni.

Uslijed tih manevara se guma naslona s donje prednje strane naslona previše pritisnula u metalni okvir u kojem leži, te je guma po tom rubu pukla. Niti jedan dio gume se nije odlomio i ne osjeti se prilikom naslanjanja, već samo kad se primi rukom. Vrijedi spomenuti jer je to ujedno i jedini potencijalni problem stolca.

Sve ostalo je u odličnom stanju.

Problema s leđima ni u jednom trenutku nisam imao, stolac je udoban, najviše sam gejmao u zadnje dvije godine, 3000+ sati za tim stolcem u te dvije godine, na koje nisam pretjerano ponosan jer sam zaokružio masu na 100kg. Stolac i dalje drži ko prvi dan.

Ne mogu reći postoje li novi modeli koji pružaju bolji omjer cijene i kvalitete od ovog, ali i bez ovog namještavanja nagiba sjedeće površine stolac je bio svejedno najboljeg gore navedenog omjera prije dvije godine.

Nadam se da će pomoći.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote