View Single Post
Staro 04.04.2009., 14:06   #136
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor Cele303 Pregled postova
Kad budem uzimao ću uzet dva keksa na 1333, ima ih jeftinjara samo da rade na nativnoj frekvenciji, na 1600 se stiže sa OC, znači moraš dizat htt a 720 traži acc za četvrtu jezgu što se htt-u nikako ne sviđa, najbolje je kad je acc isključen, malo veće clockove postigneš i komp je za stresanje dosta stabilniji...

Ako bi uzeo neku bolju memu za 1600mhz treba mi htt 240 i 3.33 divider što nije bed, za 4000+ cpu clock mi treba množitelj 17 i tada bi imao clock 4080mhz sa ramom na 1600... Asrock će po meni biti spreman za 4.0+ kada ispleglaju napone kao ostali, a kad smo kod toga šta misliš o tome da stavim Thermalright HR-09 na mosfete na M3A790GXH/128M?
Nebi bilo loše staviti dodatno odvodnju topline sa mosfetova. Ne radi samo stavilnosti nego i trajnosti.
4+GHz je ipak stres za svaku ploču. I DFI se s tim muči a kamoli ne Asrock.
Jedino superiorno riješenje ima Asus, sa izvrsnim višefaznim peglanjem i odličnom odvodnjom topline, ali pitanje je zašto vječno lupaju u zid pa nikako tih 4GHz postići.
Makar je ploča isto izvrsna, skuplja, očito su imali par crta viška, negdje manjka u konstrukciji.
(ali vjerujem da će se sa novim BIOS-om i to srediti)
Valg je offline   Reply With Quote