View Single Post
Staro 28.06.2017., 11:30   #1
Logicus
Premium
Moj komp
 
Logicus's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Ne živim
Postovi: 139
i7 6700K delid + dojmovi

Evo, kopira sam svoj post s bug.hr-a da ne drljam nanovo.

Momci, evo delid obavljen.

Komponente pod Moj komp: i7 6700K, Maximus VIII Hero, Noctis 450, Kraken X62, CoolerMaster V850, 16GB DDR4 @ 3200

Nisam spava noć prije (sinoć), jutros stigla liquid metal, čeka Nije nego da dođe dat ruke, mada je nakraju samo skinia glue s IHS-a, ne radi svoje nesposobnosti, nego moje sposobnosti!! Zezam se

Uglavnom, delida sam ga žiletom. I bilo je malo mučno. Nisam nikad iša za tim, ali IHS je toliko blizu PCB-u tako da i žilet stvarno teško probija. Pogotovo na dijelovima gdje su one uši, tu je više ljepila i stvarno teško ide, zamalo oplakah. Ali nakon po ure, mic po mic, išlo je. Uglavnom, treba ić od samih rubova do tih ušiju i onda idu lakše, ali direktno na njih, nema šanse.

Stavili smo Coolaboratory Liquid Ultra na sam die, na IHS malo, i iznad IHS-a i bazu hladnjaka. Temperature su pale za preko 20 stupnjeva u prosjeku, prateći na 1.47 na 1.32V u Prime95, nakon po ure oba testiranja, znači s 80, na ispod 60. Brutalno.

Ponavljam, jučer, u po meni identičnoj ambijentalnoj temperaturi, na 4.7 1.32V diza je na 80 stupnjeva, najhladniji core možda 76.

Dobili smo ga na 4.9 na 1.44 zasad, vrtio je Prime95 pola sata bez problema, temperature maximalne na slici u privitku, na 4.7 1.32V, i 4.9 1.44V.

Znači, stvarno nisam očekiva ovoliki pad, pogotovo pod 280mm AiO.

I to, sve skupa je testirano na 30 u sobi, bez klime, sauna.

5-icu još nisam hvata, jer sam zaspa otkad smo završili (3 popodne) do maloprije. Ali vidit ćemo ovih dana.

Uglavnom, sve prošlo u redu, nije strašan postupak i rezultati bolji do preko 20 stupnjeva.

Nisam puno slikava, jer sam jedva i uspia sve odradit, al eto par slika.

IHS nismo lipili nazad, samo sam ga stavia na PCB, poklopili socketom, hladnjakom, stislo kako treba i to je to.

Evo i slike bolje kvalitete: 4.7 i 4.9

Ukoliko želite kakav test da odvrtim, samo recite.

Slika 1 - 4.7

Slika 2 - 4.9

Slika 3, Slika 4, Slika 5, Slika 6, Slika 7.
__________________
MPS
Logicus je offline   Reply With Quote