View Single Post
Staro 14.11.2018., 13:19   #116
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
S obzirom da je to bilo za potrebe tvrtke kod nabave ključeva pazio sam jedino da to bude "PRO" varijanta koja je za tvrtke obavezna jer Home nije za korištenje u tvrtki.
Home verzija se može koristiti u firmama.

Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Imam uredna dva računa od tvrki koje su registrirane u EU i posluju više godina, čak su i odbili PDV jer je to kupljeno za potrebe tvrtke. I sada na njihovoj strani ima ponuda za OS i OS+Office kao bundle i dobije se uredan račun sa svim potrebnim podacima na njemu. Tako da mi nije jasno što onda tu ima inspekcija ako je sve legalno, a da je legalno potvrđuje i sam Microsoft HR?
Imaš li potvrdu MS HR?

Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Da se bave ilegalnom djelatnošću odavno bi im inspekcija bila za vratom i to Njemačka!
I da i ne. Uvjeti upotrebe, cijene i ostalo su različiti od države do države. mene interesira HR, ne D.

Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Dakle za MS Hrvatska je legit, a za državu neznam, ali nitko se nije žalio u poreznoj na priloženi račun, a sa inspekcijom nisam imao prilike do sada o tome raspravljati, ali mogu se pozvati na račun i odluku EU suda i to da MS HR ne pravi oko tih ključeva nikakve probleme, pa tko je onda inspekcija da ima svoja pravila oko toga ako sam vlasnik softwera a to je Microsoft ne pravi nikakav problem, koga onda tu inspekcija zastupa i u čije ime tvrdi da to nije po zakonu i predstavlja kršenje zakona?
Opet, porezna je nebitna (jer je račun OK). EU sud je nebitan, prvo moraš proći cjelokupno HR pravosuđe. Vlasnik SW-a nisi nikad. Inspekcija zastupa HR i vlasnika autorskih prava.

Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Zato za sve slučajeve gdje je sve legalno, zanima me što je to inspekcija napisala u riješenju o kazni i na što se točno pozvala?
Imaš li potvrdu MS HR da je sve legalno? To je ključno pitanje.
Time bi uštedio milijune u HR svake godine.

Zato, daj neke konkretne podatke, kako bi ti volio reći.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote