View Single Post
Staro 06.01.2016., 04:03   #16
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Vidim da ćemo tjerati filozofiju

Prvo - U ovom je slučaju riječ o tome da su obje grafe sa uključenim vSyncom kako bi se sakrila razlika u performansama. To je ono što si očito propustio kada sam pričao o utjecaju vSync-a u ovom slučaju.

Drugo - Limitiranje FPS-a, vSync, ali i sam Power limit sam detaljno istestirao u posljednjih godinu-dvije i apsolutno sam siguran da Power Limit ima utjecaja na potrošnju. Zato trenutno vozim 980Ti na 60°C nakon višesatnog loada (naspram 85°C po većini recenzija), te uz znatno nižu potrošnju od one u tim istim recenzijama.

Treće - utjecaj Power Limita postoji, čak i uz uključen vSync, Frame Limit ili štagod već, jer direktno utječe na voltažu na GPU čipu, što pak direktno utječe na potrošnju GPU-a.

Četvrto - potrošnja samog GPU čipa direktno ovisi o naponu na njemu, te je stoga iznimno glupo i besmisleno stavljati u istu rečenicu "istinitost TDP-a" i potrošnju klokanih nereferentnih kartica. Zaista ne znam kako da ti jednostavnije postavim tu korelaciju.

O teoriji zavjere ne bih znao, ali zato znam da proizvođači vrlo često prikazuju "prilagođene" informacije vezane za svoje proizvode. Ako to još nisi shvatio onda ti ja tu ne mogu pomoći



Isto tako postoje recenzije u kojima ta grafa "in game" troši 90-100 W

OPET ponavljam, vrlo je bitno koji model grafe se gleda kada se uspoređuju podaci poput potrošnje, te na koji način je mjerena ta ista (iz zida ili na samoj grafi), jer razlike znaju biti osjetne, kako u performansama, tako i u potrošnji.
Jedini koji filozofira si ti. Limitiranjem FPSova jedino šro su dobili je MANJA potrošnja. Koju grafu su koristili je 100% nebitno.

Malo koja recenzija LIMITIRA fpsove i jedino što mjere je potrošnja pri MAKSIMALNIM performansama.

Nebitno je da li su mjerili "iz zida" ili "na samoj grafi" ako je mjereno na obje kartice na ISTI način.

Jedino što imaš je da su petljali po naponima i force-ali konstano visoki napon. Što je poprilično nategnuto.

Ali i dalje nebitno, kad stignu prvi primjerci će se vidjeti.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 06.01.2016. u 04:09.
MikaHR je offline   Reply With Quote