View Single Post
Staro 07.04.2012., 02:06   #80
veva
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vž
Postovi: 77
dolazi mi nova konfa sa SSD-om (OCZ Agility 3 60GB) a pošto nemam pojma o SSD diskovima čitam malo po netu i imam par pitanja što se tiče prenosa starog harda u novi komp... Možda je ovo trebalo ići u OCZ temu ali više se odnosi na SSD općenito nego baš na taj model.

koristio bi SSD za sistem + stari HDD za storage

Čitao sam da bi za taj SSD bilo dobro staviti najnoviji FW (oni prijašnji su imali dosta problema), a to nije moguće raditi ako je on sistemski disk nego bi trebalo dići Win na drugom hardu pa onda staviti novi firmware na SSD.

Dal mogu u taj novi komp prije prvog paljenja (znači unutra je samo novi SSD) stavit samo svoj HDD koji sad koristim na starom kompu, upalim ga i Win se dignu normalo bez obzira što je u pitanju drugi komp/druge komponente? Onda bi napravio update firmwarea na SSD sa starog HDD, uključim AHCI, napravim frišku instalaciju Win7 na SSD, a stari HDD formatiram i služi mi ko dodatna paricija za storage...

onda mogu napraviti ostale sitnice koje se preporučaju (isključiti automatsko defragmentiranje i slično)

znam da postoji i tema za OCZ al kad sam tu već pisao da ne pišem i tamo. Zanima me kakva su iskustva u zadnje vrijeme sa Agility 3 diskovima, prije su imali dosta problema (BSOD, smrzavanje i sl), dal je sad to bolje sa novim firmwareom? Vidim da je zadnji fw na službenim stranicama 2.15, a većina problema je bilo na 2.11 i ranije... i dal neko zna s kojim FW dolaze primjerci koji su sad kod nas u dućanima?
veva je offline   Reply With Quote