Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 10.04.2019., 18:49   #9941
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Evo me nazad s par inputa što se tiče DAC/AMP komboa.
Prošlo je dosta vremena, na kraju mi je nedostajalo glasnoće, izlaz iz integruše je jednostavno preslab za Senn 58x, pa su manjkavosti bile čujne, nedostajalo je prostora zvuku.

Uzeo sam u obzir nekoliko opcija, FX-AUDIO X6 (messiah), SMSL M3 (jean luc), iz ostalih izvora FiiO E10k Olympus 2 te traženjem modela na amazonu i na Sabaj D3.
Na kraju sam naručio potonja dva modela. FX-AUDIO X6 je dostupan preko amazona ali je vrijeme dostave navedeno kao mjesec dana, te je on otpao za narudžbu jer ga onda ne stignem vratiti na vrijeme.
SMSL M3 mi se po speckama činio jako blizak Sabaj D3, te sam ga izostavio u "korist" eksternog napajanja kod Sabaja.

Kako je sve subjektivno, Sabaj u srebrnoj boji mi je na fotkama više privukao pažnju. FiiO sam naručio da imam još jednu usporedbu, a cijenom je identičan kao Sabaj, tako da ih se s te perspektive može direktno uspoređivati.

Šok i nevjerica kad su došle kutije, nisam nikad gledao u speckama točne dimenzije uređaja, ali FiiO je minimalan, trećina volumena od Sabaja, za referencu proviruje rub tipkovnice na lijevoj strani fotke:



Pakiranja oba uređaja su retailerske prirode, FiiO dolazi u vakumiranoj plastici s poljem za "srećku", ispod koje se nalazi kod za provjeru autentičnosti uređaja. Nisam odigrao srećku, ostavio sam kako je.
Sabaj ima na prvu ljepšu kutiju, ali kad se otvori sve je to isto sranje.

FiiO je baš kompaktno zapakiran:


Malo usporedbe:



Priključci:


Kratko o zvuku, sve je podložno subjektivnom dojmu.

TL;DR: Sabaj D3 ostaje, po točkama:
  • Bolja završna obrada, težina uređaja dovoljna da ne leti po stolu prilikom pomicanja kabela slušalica.
  • Veća pozornica, više prostornosti zvuka.
  • Vokali razgovjetniji.
  • Veća "razlučivost" zvuka, detalji su istaknutiji; jasnije odvajanje tonova bliskih frekvencija.
  • Potrebno manje glasnoće/snage za isti doživljaj karakterno intenzivnijih tonova.

Razlikovati uređaje je prilično teško čak i uz direktnu usporedbu - razlike su malene, preštekavanje otežava proces usporedbe.

Neke opaske svakog uređaja:
Informacije radi, u OS su oba DAC bila postavljena na "90% Volume".
Druge izlaze pored onog za slušalice nisam testirao - neće biti u upotrebi za slušanje kod mene.

Fiio dolazi s gumenim nožicama koje se moraju zalijepiti po želji s donje strane uređaja.
Plava ledica nakon paljenja daje intenzivno svjetlo i ne da se ugasiti.
Da bi se postigla dovoljna razina snage za HD58x obavezno se mora gain prekidač prebaciti na H. Tada ima dovoljno snage da nadmaši Sabaj, međutim nakon pozicije 5 na potenciometru, od mogućih 8, distorzija je prisutna. Pozicija 5 je sasvim zadovoljavajuće glasnoće.
Definitivno je plus što je potenciometar varijabilan/mehanički/analogni/beskoračni, kako vam srcu drago, bit priče je da se može namjestiti glasnoća po želji bez "stepenica".
Prednjica uređaja ima prekidač koji pruža mogućnost pojačati bass - funkcija koja je kod mene dobila svega nekoliko minuta slušanja, te sam ju držao konstantno ugašenom, nije moj par rukavica.
Napajanje ide preko istog USB kabela kojim se spaja na izvor zvuka - praktično rješenje iako će mnogi reći da je bolje imati eksternu kocku - meni bi bilo draže da mogu uređaj direkt preko USB-a napajati.
Priključak za slušalice je 3.5mm - meni OK jer sluje imaju upravo taj priključak.
Izvor zvuka isključivo moguće spojiti preko USB-a.
Nudi coax out i 3.5mm line out.

Sabaj ima znatno deblje gumene nožice koje su već iz kutije na mjestu.
LEDice su decentnog osvjetljenja i nisu prejake.
Nažalost, digitalni potenciometar, nema seamless podešavanje glasnoće, već samo koračno, te nema početka i kraja, to mi je malo zasmetalo, ali ionako ću DAC/AMP držati podešen na jednoj glasnoći i ostale izmjene raditi iz OS.
Napajanje je riješeno preko eksterne kocke.
U paketu isporučen bijeli microusb kabel, radije bih crni, ovako je među ostalim kabelima malo apple iDAC wannabe.
Priključak za slušalice je 6.3mm.
Izvor zvuka moguće spojiti preko USB-a, S/PDIF, coax.
Out isključivo cinch.
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 10.04.2019. u 21:49.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote