View Single Post
Staro 24.01.2008., 01:45   #74
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor Fug33 Pregled postova
1) vecina ljudi ovdje koja nikome ne savjetuje quad (ali doslovno u svakom threadu na vise subforuma) ugl ima nekog athlona ili slabijeg core 2 dua - ti ljudi izgleda sami sebe zele uvjeravati da je njihov izbor komponenti puno bolji od onoga sto si ljudi vece platezne moci mogu priustiti (ista stvar i kad je rijec o 8800GTX/ULTRA)

2) ispada da je quad za****c (osim kad je rijec o 3d marku) i da je core 2 duo puno bolji izbor - istina (trenutno, i to za kratko vrijeme), no zar nije ista stvar bila kad su se pojavili prvi dvojezgreni procesori? svi su preporucivali tada jake 64bitne procesore govoreci kako ce trebati pun k vremena da se uopce pojavi ista sta bi moglo iskoristiti 2 jezgre i vise - nakon samo par mjeseci 64bita je postala norma koja se vise nije ni oglasavala na kutijama, a dvojezgreni procesori "a must have"

3) nisu svi u prilici kupovati nadogradjivati komponente svakih 6mj cim se promjeni cijelokupna situacija na trzistu - zato je quad savrseni izbor, ako si pri novcima i kupujes na dugorocno, quad je jedini logicni izbor

1 evo ja imam quad doma i stvarno nevidim njegovu svrhu osim u multitaskingu kojeg radi toliko malo ljudi da se da nabrojat na prste.... i mogu reci da imam dovoljno novca za racunalne djelove i sve to... ali iskreno uvijek kad kupujem gledam ulozeno dobiveno i to je to makar bi si mogao priustiti mnogo toga ali nevidim poantu i svrhu toga..... Evo da samo dodam fenomen 8800GT 3mj ljudi nisu mogli nabavit karticu jer sve sto je doslo prodalo se... i sad vecina ljudi koji su imali 8800GTS 320mb ili 640mb modele mjenjali su za famoznu 8800GT da dobiju tih 10 do 15% bolje performanse i da kazu da imaju najnoviju grafu... i da mogu obarat rekorde u 3d cmarku i da mogu igrat crysis samo kad pogledas temu crysisa odma ti je sve jasno. Jel ce radit crysis na 8800GT na high postavkama i slicne price.....

2. zar nije bolje kupit jeftinijeg dua koji ti trenutne potrebe zadovoljava i onda kad cijena padne quadu kupi se famozni quad sa jos vecim taktom i cashom?! btw to sto su ljudi govorili za dvojezgrene procesore bila je istina evo ja mogu reci da je prosla godina bila godina dvojezgrenih procesora... a prije toga nije stvarno bilo potrebe.... imao sam i X2 i 64bitni i znam o cemu govorim

3.ne mjenjaju se djelovi kad se situacija na trzistu promjeni (makar vecina onda promjeni da moze rec ja imam najnoviji procesor makar je on prakticki isti ko i onaj prije sto je imao samo sto ima 400mhz vise) nego kad ti uvidis da to vise nije to da nemozes obavljat posao na njemu kako treba (tj u vecini slucajeva igrat se) e onda se to mjenja a ne kad izbace novi proc pa po pitanju maticnih svi bi mogli mjenjat maticne svaka 4mj
po pitanju toga koliko je quad savrsen izbor ce vrijeme presudit sto se dogodilo sa 64bitnim procesorima tj 64bitnim windowsima i aplikacijama jos nista od toga nije zazivjelo ni nece u skoro vrijeme!! a vec ima 3godine kako su izasli.... samo hocu rec da ti vise jezgreni procovi tj quad mozda samo neki prijelaz na 8 jezgri koje ce se zadrzat ko dual core
jurbAs je offline   Reply With Quote