View Single Post
Staro 19.01.2019., 21:30   #1306
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ćaći sam "oteo" E5450 i P5Q-E ploču i dao mu H61 ploču i i3 2130 3,4GHz sa 2x4GB DDR3-1600. Jes da je dual-core sa HT-om, ali sa svojih 3,4GHz pomete i otpuše E5450 sa 4 jezgre na 3,7GHz.
Pošto je ćaća veliki gamer Microsoft igara, dosta radi u Wordu i AutoCAD-u, pomaci su drastični u svemu. Nije ni to najbolje od svega.

Imao sam neki Foxconn cooler za s775, ima backplate i 4 vijka, izvađen iz Acer Veriton računala (SLIKA), a ploča pošto je ASRock, ima rupe i za s775 hladnjake. Postavio taj cooler, u BIOS-u na level 1 (od 12) što je 820 rpm fiksno. CPU u idlu je na 32°C, a kad ga zakucam sa Aida stress tretom, ne prelazi 60°C. Stvarno prekrasan komadić HW-a. Tako da ćaća ima praktički silent komp

Samo za komparaciju, na toj ploči je bio neki Ivy Bridge Pentium koji je u idlu radio na 45°C i za svaki mali rad pičio na 55°C, a sa Aida stressom išao na 70+°C ispod istog coolera, sa istom pastom, sa istim postavkama. A taj drek čak ni HT nije imao. I još k tome, radio je na 2,9GHz

Tako da, Intel ako misli išta, ima 2 scenarija - kupiti AMD ili napraviti opet po ovakvom receptu genijalnu uArch.

I ne, nije mi žao što sam prešao na Ryzen
Brko je offline   Reply With Quote