View Single Post
Staro 09.08.2010., 01:00   #91
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor rockodaddy Pregled postova
Citiram recenziju o GA-P55A-UD4 sa pc-experta,zanima me jel to neki veliki propust:
Ono što joj zamjeramo jest izostanak tipki za paljenje i reset računala na samom PCB-u; Gigabyte je to ostavio za nešto jače modele, nažalost. Također, P55A ploče redovito imaju ograničenja po pitanju propusnosti PCI-E utora kada se koriste novi SATA/USB 3.0 kontroleri, i to nije problem samo kod Gigabyteovih ploča.
Evo ova druga rečenica mi ne da mira.....
Ako namjeravaš istodobno koristiti SATA i USB3.0 kontrolere, ne gine ti pad propusnosti PCI-E utora.

Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Da li je svejedno da li uzeo H55 ili P55 chipset ili postoji neka bitna razlika u korist pojedinog chipseta, tj. preporuka chipseta? Jer gledam, postoje ploče od 700 kuna do 1200 kuna (npr. Gigabyte ploče), u čemu je razlika da uzmem ploču od 1200 kuna kada ona od 700 kuna ima sve što mi odgovara?
Thanks.
Glavna razlika je u tome što H55/H57 ploče dolaze DVI/HDMI izlaze koji funkcioniraju u kombinaciji sa grafičkim čipom na i3 5xx i i5 6xx procesorima. Za sve ostalo tu je Intelova stranica (na linku su uspoređeni P55, H55 i H57 čipseti).
Razer je offline