View Single Post
Staro 23.02.2008., 03:19   #94
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
Dell XPS m1530

Procesor: Intel Core2Duo T7500 2.2 GHz
Ram: 3GB (1x1GB, 1x2GB)
Grafika: GeForce 8600M GT, 256MB DDR3
Ekran: 15.4'' WSXGA+ 1680x1050 rezolucija
Hard: 200GB 7200RPM
DVD: Slot loading dual-layer DVD+-RW drive
Baterija: 6cell & 9cell
Težina: cca 2.7kg (sa 6cell baterijom)
Autonomija: oko 3.5h sa 6cell, 5h sa 9cell
Ostalo: Media daljinski upravljac, Dratf-N wireless, Bluetooth, IR, fingerprint reader, 8in1 card reader, 2 megapixel webcam, gigabit lan, HDMI 1080 izlaz, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot
Cijena: 1251EUR (sa dosta popusta)



Bomba, dobio ga danas nakon 3 tjedna cekanja i mucenja sa autorizacijom kod Dell-a. Inace sam se dvoumio izmedu Lenova (otpao zbog grafike slabe), Asus V1S (otpao zbog dovoljno prjavljenih problema s baterijom).

Bundle je strava, ah sto volim XPS. Zastitna torbica poprilicno je kvalitetna, nije za nosit okolo nego da zastiti lap kod nosenja u standardnom ruksaku. Dobije se i kozni etui za CDe i uputstva + unutra jos idu i Creative Labs in ear slusalice sa 3 para cepica (S/M/L). Detalji su bitni, recimo Dell je na super nacin uspio na strujni adapter integrirati nekakvu gumu s kojom ucvrstimo visak kablova

Ekran je jako jako jako dobar. Mislio sam da ce bit presitno sve (osim ovo rezolucije od 1680x1050 mogao sam jos birati 1440 i 1200) ali ovo je kao stvoreno za moje oci. Bistra slika, boje 5+, kutevi dovoljno dobri (ocekivao sam dosta losije kuteve ali me iznenadilo).

Mogu rec da je i dosta tih, tu i tamo se malo zalaufa ventilator ali nisam ga bas jos opterecivao, sigurno ce bit nesto glasniji kad ga stavim malo pod torturu

Jedino sto mi se za sad ne svidja je disk, 7200 je i brz je ali stvar je glasna. Seek pogotovo. Ali kad uleti 32GB ili 64GB Mtron unutra uskoro to ce bit rjeseno

Tipkovnica je veoma dobra, prostrana, ne uvija se niti grije, za 15 min sam vec programirao na laptopu (oni koji su probali znat ce da nije lako prvih par dana ). Nemam hrvatske tipke ali to je vise problem za nekog tko jos uvjek gleda po tastaturi di su znakovi

Iznad tipkovnice je standardna tipka za on/off i multimedijske tipke osjetljive na dodir + tipka za eject DVD-a (jer je slot loading).

Touch pad je u redu, nista specijalno, radi i tipke su tihe i srednje mekane.

Uglavnom, za sad sam dovoljno impresioniran, i mslim da za ovu cjenu koju sam platio nema boljeg. Odoh malo COD4 igrat (oh da, mogu )!

Zadnje izmijenjeno od: SilentException. 28.02.2008. u 00:34. Razlog: Asus P5W u V1S :D
SilentException je offline   Reply With Quote