View Single Post
Staro 07.12.2015., 09:55   #131
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Ponosni vlasnik X201 već 3 tjedna.

Nego je li mi logika na mjestu?
ProBook 4XX - Thinkpad E
ProBook 6XX, EliteBook 7XX - ThinkPad L
EliteBook 8XX - ThinkPad T
Folio - ThinkPad X
Malo je problematično pohvatati trenutačno što sve oni imaju.
Imaju Premium seriju koju čine Envy i Spectre gdje je ciljano tržište valjda isto kao i za Apple Air. Malo su tableti, malo su notebooci itd. Vjerujem da je kvaliteta izrade super, dizajn je odličan, ali tu sve staje.
Ne znam nikoga tko se bavi ozbiljnim poslom da bi koristio bilo koji navedeni. Znam određeni broj ljudi sa stavom koji su pročitali negdje da moraju imati pa im je super neobrijanima sjediti u birtiji na vidljivom mjestu da izgledaju kao da nešto pametno kucaju i spašavaju svijet svojim prosvjetljenjem. Vuku se oko Kina Europa i FFZG. Otprilike.

Poslovni su podijeljeni na cijeli niz modela. Probook serija je generalno jeftina poslovna serija gdje je 640 najjači, nudi dosta za nofce. Unutar same serije veličine ekrana, rezolucije, kapaciteti su porazbacani, probao sam shvatiti logiku, ali jok, ne nalazim je. Valjda treba biti ekonomist/marketingaš da se u tom kaosu nešto svhati.
EliteBook je također mutan pa imaš različite veličine ekrana, toucheve, ovo/ono. Npr. možeš za cca 1K€ kupiti 14" stroj s rezolucijom 1366x768. Meni je to neprihvatljivo u tom segmentu. Eto.
Folio identičan, drugačiji dizajn, koliko sam shvatio.

Tu je ovak. Firma ti kupi povoljni notebook koji su dobili za super cijenu jer imaju globalni ugovor o nabavi, npr. Onda imaš HP ProBook ili EliteBook iz današnje njihove ponude. Niti tu ne znam nikoga da to koristi. Oni iz srednjeg menađmenta imaju tanje modele jer su se dobro uvukli višem menađmentu pa im je to nagrada, a viši menađment ima model kojem se ekran rotira pa da mogu lakše promišljati i donositi odluke. Valjda. Telekom operateri, razne korporacije gdje je jaki marketing sektor (primjerice proizvodnja TV programa).

I onda Chromebookovi o kojima ne znam ništa. Od oka; volio bih jedan za surfanje za po doma, ali ne dalje od toga.

Kad pokušaš napraviti overview onda ispadne da se ponuda raspršila i postala mutna. Imaju trenutačno (sad pazi) cca 250 različitih strojeva u ponudi notebooka. Appleov oporavak 1997. je počeo upravo time da su smanjili broj modela.
Ima predivnih modela (u svakom pogledu predivnih) u ponudi npr. ZBook 17 G2 i vjerujem da svako može u ponudi može pronaći model za sebe, ali očigledno da je da ne znaju što rade po tom pitanju.
Prilično intezivno sam koristio HP prijenosnike do prije jedno 2 godine, ali onda je postojala ProBook serija jeftinih poslovnjaka, postojali su EliteBooci s vrlo jasnom razlikom i postojala je Workstation serija.
Vjerojatno za svakoga postoji model, ali ja nemam živaca tražiti koji bi to bio uz napomenu da im je trenutačni dizajn prijenosnika (po meni) loš, isfuran, nezanimljiv.

Kod Lenova je tu jasnije što kuda spada (osim famoznog X1 koji mi nije za X seriju, ali mi nije niti za T; nek se zove XT for old time sake... )

Nešto sam i promašio gore vjerojatno, ali slobodno me ispravite ili mi objasnite, dapače...
cdanijel je offline   Reply With Quote