View Single Post
Staro 28.01.2010., 00:02   #142
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Jučer dobio hp 8710p polovni pa eto da se raspišem

uzeo ga polovnog za 4k kn od ZOX-a jer mi je trebalo nešto brži lap od onog što sam imao.
Core 2 Duo T7500 2.2GHz 4MB
2GB DDR2 667 (čim nađem povoljno 2 kexa po 2gb na 800 idu unutra)
nVidia Quadro NVS 320M 256 DDR3
17.3" 1680x1050 ekran
160gb SATA disk (zamijenio sam 128GB SSD-om)
card reader
full keyboard
6 usb-a
Još ~10-11mj garancije produživo za jednu godinu

baterija u power saveru na sedmici izdrži ~2.30h ali treba se uzet u obzir da je laptop star 26mj tako da nije ni čudo. Inače 8ćelijska baterija istu koju sam imao u nw8240 laptopu...najbolje hpove baterije po meni jer dosad nisam imao nikakvih problema + na starpom lapu 4god stara baterija traje 2:!0 tako da pohvalno

Ukratko o lapu :

First look:
naravno čim ga dobio prvo što sam zamijetio je da je ogroman pošto sam cijelo vrijeme bio dosad na 15", 15.2" i 15.3". Sljedeća stvar prilikom vanjskog tehničkog pregleda je bilo 6 usb portova i stanje apsolutno ko nov. very nice Doduše laptop je star 2 godine pa ima tu i tamo prašine ali stvarno ostatak je ko nov.Tipkovnica nije na razini starih hp-ovih koje su imale hrapave i malo udubljene tipke nego su ove naprotiv glatke i ravne što čini tipkanje malo blesavo istini na volju. Naravno lap je došao sa "Pomembno obvestilo za uporabo" iliti ga lokalizirana verzija tipkovnice pa je otisak na dotičnu malo shitty istini na volju kao sve ostale koje dolaze s SLO upozorenjem. Prva stvar prije uključivanja je bila da sam promijenio HDD za SSD.

'ardver:
od ardvera imamo ful zgodan proceros na 2.2ghz i 4mb L2, imamo malo spore memorije (2x1 gb) na 667.Imamo nvidiju quadro nvs 320M sa 256ddr3.Ostatak tipa bluetooth i ostale gluposti su standardne. Moram pohvaliti 3 antene koje idu iz wlan kartice (ako sam dobro skužio).signal hvata odlično. naravno tu su još i one stvari koje mi netrebaju u životu baš kao na primjer fingerprint reader i smart card reader za koji nemam program. Inače ima VGA i HDMI izlaze za monitor a meni fali i ono old school s-video.Iskreno malo ima mallo izlaza. usb portovi,vga, hdmi, lan, modem, sluške/mikrofon i firewire i to je to...ni serijski ni paralelni ni displayport ni išta takvog.kvaliteta izrade je naravno standard kod hp-a ništa ne zuji, ništa ne škripi i to mi je dosta."Touchstyk" kako ga synaptics nazivaju je fora ali malo treba navike na njega

d vej ic mint tu bi plejd:
evo nemogu romane pisati o performansama ali evo danas sam instalirao Mass Effect 2 i sve radi bez problema na default...razlike između moje slike i igrivosti i na bratovom (mom) stolnom su stvarno minimalne. stolni je inače amd x2 2.5GHZ, 4gb ddr2, hd 4870. naravno na mom je ipak lošija slika ali nešteka što mi je najvažnije. Dizanje/spuštanje i općenito sve po laptopu je brzo zbog ssd-a naravno tako da tu nemam što pisati.

Conclusion. za novce za koje sam dao za njega je definitivno bio best buy jer ima još gare a unutra je daleko bolji nego ikoji laptop do ~4k kn koliki mi je bio budžet.Jedna malo negativna stvar je što troši dosta struje.Nije negativno cijena struje i potrošnja nego težina 120W adaptera . 6 USB portova je također nešto što se nevidi svaki dan tako da je i to prednost

Brz, APSOLUTNO tih 0dB, veliki ekran i "user friendly".
Red Dwarf je offline   Reply With Quote