View Single Post
Staro 04.05.2015., 23:35   #170
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Daj mi jednu aplikaciju koja ima power draw veci od prime95 large FFT.
Vidim da se razbacujes s velikim rijecima tipa "large FFT", a poprilicno sam siguran da kao i vecina stvari koje pises, nema bas objektivno uporiste jace od copy pastea, pa cu pokusati jos jednom, obzirom da si ignorirao prvi puta - jesi li pogledao source od p95 i koje specificnosti si vidio koje su te tako intrigirale? Osim sto je dio ASM optimiziran, ali tu nije nista posebno, to je samo navedeno kao cinjenica i koristi se zbog optimizacije brzine. Ista stvar ti je i s GMP-om kojeg sam onda slao za igranje ovdje.

Sto se tice FFT-a, pricamo o najobicnijem izvrednjavanju funkcije. Izvrednjavanje Besselovih funkcija prve vrste J_n(x) = 1/pi int(0,pi)cos(xsin(th)-n(th)d(th) Millerovim algoritmom koji zahtijeva ogromnu tocnost funkcijskih vrijednosti ti je lijepi primjer daleko kompleksnije matematike od FFT-a u programerskom smislu. Kolege fizicari ce ti reci kako im takva stvar treba od optike do kvantne mehanike. RIL LAJF aplikacije. Ubaci jos Runge–Kutta(–Fehlbergove) metodu rjesavanja ODJ i imas prekrasan program koji ce ti opteretiti beskonacno jezgara samo tako. Ubaci malo esemblija za optimiziranje, nadji lijepi OS koji ce raditi kulturno s tvojim threadovima i eto ti 100% utilizacije. Thug life, real life.

Citiraj:
Jos bolje,daj mi aplikaciju koja ima current draw veci od 140A.
Ne znam kako se to postize?

Code:
If AMD
Vudi140A
?

Citiraj:
Koja to normalna aplikacija trenutacno koristi?
Ja cu ti jos jednom ponoviti, ono sto je tebi "normalno" meni mozda nije i obratno. Biti uvjeren kako je p95 etalon svih testiranja je lakrdija.

Citiraj:
AMD ima specijalno razvijene power viruse kojim opterecuju nerealisticno proc kod testiranja.
Ne sumnjam.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote