View Single Post
Staro 17.11.2018., 23:41   #8269
Vranduk
Registered User
 
Vranduk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 19
Sada sam skenirao tv pod "antena" ručno skeniranje (antenu nemam u tv sam spojio koaks od A1) i dobio ovo: kanal 25 frekvencija 506 (Nova tv, RTL, HTV2, HTV1), kanal 35 frek. 586 (CMC, RTL kockica, Sportska tv, Adriatic, Diadora), kanal 37 frek. 602 (Tv Šibenik), kanal 48 frek. 690 (Doma tv, RTL2, HTV4, HTV3). Dakle ovo su zemaljski programi slobodni u B-net mreži i mogu gledati na više televizora bez STB. E sad je upitno da li bi ih mogao gledati kada bih otkazao ugovor sa B-net-om, tj. da li ih zakon (HAKOM ili...) obvezuje da ne smiju isključiti ove programe? Skenirao sam tv pod "kabelska tv" i pronašao je sve B-net programe. Samo prvih 9 (nacionalnih) je otključano (bez CMC, Adriatic, Diadora, SPTV, TV Šibenik). To potvrđuje da te nacionalne programe ne smiju zaključati, tj. naplaćivati. A pod tzv. antenski sustav možda u dogovoru lokalne samouprave i vlasnika ovih dodatnih 5 televizija (koje su odabrane za Šibenik) puštaju kroz njihovu infrastrukturu. E sad - da li besplatno? Ja sam nekoliko znanaca oko mene pitao za slučaj da nisu pretplatnici kabelske tv i dobio sam nekoliko "mudrih" odgovora kao: "Ja imam antenu, ja i ne gledam tv". A oko mene neboderi po 12 katova i možda na svakom ima 1 ili 2 zemaljske antene. Boje se priznati jer možda ne plaćaju kako ih možda nebi prijavio (!!!).

Zadnje izmijenjeno od: Vranduk. 18.11.2018. u 01:04.
Vranduk je offline   Reply With Quote