View Single Post
Staro 15.02.2017., 22:18   #3056
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Sve stoji, osobno gledam previše sa marketing strane (jebiga, struka). Misliš da 80% amera zna razliku kabija i skajleka ? Pff, bitan je naziv: 7th gen vs 8th. 8 je bolje od 7. I točka. Ako sam stepo broj opce. Ali kuzis poantu
Ja sam diplomirao financije, ali sam slusao i marketing i bas zato mislim da svatko tko je slusao marketing nece podleci tom bezglavom konzumerizmu.
Sto se mene tice moze Intel svakih 3 mjeseca izdati novi procesor, ali dok performanse nece izmedu svakog procesora biti bar 25% ne isplati se mijenjati postojeci. (Zato i imamo masu trzista dobrih procesora za kojih vise nema maticnih ploca)
Isto kao i kod Samsunga, vec je postalo nategnuto da li svakih 2 godine odnosno dvije generacije mijenjati Samsung Galaxy 5 na recimo 7.
Trziste je postalo dosadno nema napredtka samo neke kozmeticke izmjene i sad se stvarno nadam da ce AMD napraviti pomak u performansama i potrosnji.

Moj CPU i5 3570K ce uskoro imati pet godina i moze bez problema jos tu jednu godinu raditi, bez da se osjete godine, a recimo graficku 280X sam zamijenio sa RX 480 jer je razlika nebo i zemlja po performansama i potrosnji. Nazalost zato i sirotinja ostaje sirotinja zivi iznad svojih mogucnosti i pokusava kreditima pratiti "napredak" odnosno marketing. Tako da sigurno necu svoj procesor zamijeniti sa recimo Intelom sedme generacije sa 4 cora, to je suludo, ako mijenjam idem bar na 8 corova uz kako sad stvari stoje nizu potrosnju struje. Napravis cost benefit analizu i vidis da li ti vise vrijede novci u novcaniku ili neka nova stvar, naravno nismo svi isti.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 15.02.2017. u 22:23.
Bono je offline   Reply With Quote