View Single Post
Staro 11.08.2008., 14:28   #15
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Thx for the input Wolf ohrabrio si me ako nis drugo jer vec mi je prisjelo sve..
No evo sad sam pošteno istestirao kit i čini se da je baš neispravan ..a ne da sam potrefio loši kit.
Testirao ga na P5K-E (svojoj doma), P5K-E drugoj, P5K obična i P5Q. Na svim pločama baca errore u memtestu.. nekad više, nekad manje, nekad tek na 5. testu a nekad već na 1.
Isprobavao sam samo na 2.1V jer je tako deklarirano (probao sam i na 1.8 tek reda radi i naravno posro sam se).
Ispada da na P5Q još radi najbolje, dakle ima najmanje errora, samo zato jer P5Q (valjda zbog svog P45) podržava ručno namještaje SVIH latencija a ne samo prve 4... dakle tam imam jedno 20 brojeva za porihtat a ona ih sve i čita iz SPDa kolko vidim. P5K-E podržava standardne 4 i onda još 5... par kombinacija sam isprobao i uvijek je RAM padao na memtestu.
Čak sam podesio brojeve koje P5Q deklarira i na kojima bolje radi no i tada ne prolazi.

Ukratko.. memorija je neispravna. Na deklariranih 2.1V dobro ako uopće boota..a kad boota na 4 ploče baca errore u memtestu. Nisam probao više chipstea jer sam procjenio da je gubitak vremena.
Tak da idem danas vidjet novi servis koji ovi imaju...jedva čekam.
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote