View Single Post
Staro 05.01.2016., 16:31   #11
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Istina, ali tih "140w TDP" je čisti PR što se tiče masa. uredno one povuku i 170-180 na stocku. Kad se baci i malo ozbiljniji OC, nije dosta 6+6 ;P
Zapravo i nije

Samo je pitanje u kojim uvjetima je potrošnja ostvarena, tj. pri kojim taktovima/naponima/loadu.

Citiraj:
TDP je TDP, potošnja je potrošnja. Iako je potrošnja najvažniji element u TDPu, nije jedini.
Ovo je vrlo blisko povezano, samo je opet pitanje, u kojim uvjetima

Citiraj:
I VSync nema veze, ako je zalockan na 60 grafa će trošiti kolko joj treba za 60 FPS tako da je to dosta nebitno jer će grafa sam adaptirati MHz/voltažu prema optrećenju. Pametne su ti danas grafe ;P
Grafe su danas pametne koliko je i vlasnik koji ih koristi, u što sam se nebrojeno puta uvjerio, na vlastitim, ali i na tuđim primjerima

vSync ima itekako utjecaja u ovoj usporedbi, samo je pitanje kakva je grafa u pitanju.

Neke grafe imaju po def veći napon, ali i veći takt, a tu opet dolazimo do pitanja kako je grafa poštelana - tu je korisnik glavni faktor

Citiraj:
Ak već ideš u teorije zavjere moraš biti uvjerljiviji pa tvrditi da namjestili maks voltažu i ulkjučili "force constant voltage" ;P
Čak i ne moraš ... dovoljno je da podigneš Power Limit u MSI AB-u, što velik broj korisnika radi, a proizvođači redovito mijenjaju ovu vrijedsnost u odnosu na referentne kartice.

Nema ti tu nikakve teorije, sve je to praksa
dh41400 je offline   Reply With Quote