View Single Post
Staro 25.09.2019., 20:46   #113
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Konačno se kod mene stvari makle s mrtve točke, ove jeseni/zime bi sve trebalo biti osposobljeno Počeo sam na ovoj temi pisati u proljeće 2017. godine, pa ono... planovi i realnost se razišli, a u uređivanju je moralo ići sve obratno nego što je bio plan.

Skratio sam kable na mjeru, postavio na njih keystone module (srećom pa su mi prodali toolless verzije za koju zaista ne treba ništa osim cijelog seta raznih kliješta, ali ajde...), postavio module i na utičnice, montirao njih, provjerio s malim Roline uređajem i sve je prolazno... slika. Sad treba doći maler/pitur odraditi svoje.

Kabel je F/UTP cat 6A, na strani patch panela su shieded cat 6A keystone, a na kontra strani su unshielded. Sve skupa se montira u 9U rack.

Ukupno je 32 kabla, s tim da je od toga 6 IP kamera koje će se možda nekad montirati i 2 su za analogni telefon, tako da je točno 24 kabla pri čemu sigurno neće svi biti korišteni.

Trebao bi savjet za aktivnu mrežnu opremu, ne bi želio kupiti nešto loše ili preskupo.
Ovo je dogradnja obiteljske kuće, sada je konfiguracija ovakva:
HT ZTE (bridge) -> Linksys WRT54GL -> GB switch 1 (klijenti i wifi AP 1) -> GB switch 2 (klijenti i wifi AP 2).

Ovaj Linksys router je zbilja star, ima 16MB RAM-a koji je gotovo uvijek pun i tako, ali do sada je samo jednom s njim bilo problema da ga je trebalo resetirati. Veza na net je aDSL 20/2.

Veza iz dograđenog dijela kuće je dovedena do tog routera. Ne znam je li potrebno mijenjati odmah i router ili je dovoljno kupiti samo switch za rack?

U slučaju zamjene routera, mislio sam vezu prema novom dijelu spojiti u jedan port novog routera, a vezu prema starom dijelu u drugi port. U slučaju da router ne mijenjam, onda bi trebao vezu prema novom dijelu spojiti u jedan port na GB switchu.

Može li neka preporuka za router i rack switch (24 port)? Za router Wifi nije nešto presudan, neka ga ima, ali nije prioritet. Ne bi želio nešto s kompliciranim postavljanjem. Hvala!

Volio bi da jedno i drugo bude <2000kn, 2500kn max ako je opravdano. Nadam se da nije premalo

Zadnje izmijenjeno od: FitzTN. 25.09.2019. u 20:51.
FitzTN je offline   Reply With Quote