View Single Post
Staro 02.12.2021., 16:43   #11665
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,399
Citiraj:
Autor Doktor-X Pregled postova
A meni nije jasna jedna druga stvar. Kad je na liniji bio speedport plus sinkao sam se sa oko 55-60mbita onako kroz dan dinamički, i maksimalna brzina parice koja se dala pročitati preko status.jason linka bila je (bar je tako speedport pisao) oko 80mbita. E sad kada sam umjesto speedport-a stavio fritzbox 7583 brzina sa kojom se sinkam sa centralom je 60mbita i ona se tokom dana dinamički ne mjenja, dapače kada se jednom sinkam sa centralom onda ta brzina i ostaje samo se svaka 24h primjeni ip ali se ne sinka ponovno sa centralom. E sad razlog zašto pišem ovaj post je taj da: čovjek bi očekivao da će i fritz prijavljivati max brzinu kao i speedport oko 80mbita a možda se sa njom i spojiti, no NE to nije slučaj max brzina koju fritz pokazuje je tih 60-tak na koju se i spaja. Znači ili speedport prijavljuje gluposti ili je firmware tako podešen da max prikazuje za manju margine od 6 ili tako nešto
Asus DSL-AC68U mi prijavljuje teoretski max od 103Mbit u downloadu i 46Mbit u Uploadu dok bi realna brzina bila 80Mbit Down i 39Mbit Upload.
Max sync up time je sa njime mi je bio 36 dana

Asus DSL-AX82U mi prijavljuje teoretski max 96Mbit Down i 43Mbit Up dok realna brzina je 83Mbit Down i 41Mbit Up.
Max sync up time je sa njime mi je bio 60 dana s time da je HEP ugasio struju radi radova.

Speedport plus je prijavljivao teoretski max od 98Mbit Down i 49Mbit Up dok realna brzina je bila 75Mbit Down i 38Mbit Up.
Max sync up time je sa njime mi je bio 23 dana.Plus random pucanje PPPoEa.

ZTE V4 neželim niti spominjat jer je najlošiji čak 4Mbit iza Speedport plusa i znao je gubiti Sync svako 15 dana ili 20+ dana bez ikakvog razloga(nema CRCova,SES,ES,itd... samo malo FEC errora) ali za razliku od Speedport plusa PPPoE nije pucao.


Sa ovime mogu da zaključim da ruter ima svoju pamet kako kalkulira teoretski max također najveću ulogu stabilnosti i performanse igra sam modem.
Meni su na SZK rekli da mogu max 74Mbit Down i 37Mbit Up.

Nemojmo zaboraviti da ISP ruteri imaju 128MB rama(pogledat A1 Ubee temu) dok mašine poput Asusa i TPLinkova imaju 512MB rama i snažnije procesore.

Asus DSL-AX82U primjer usagea resursa kad radi Net+IPTV+Download 10GB

IDLE
https://i.imgur.com/rVpwrfI.png

LOAD
https://i.imgur.com/dijyH2E.png
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 02.12.2021. u 21:42.
Karlo666 je offline   Reply With Quote