View Single Post
Staro 04.01.2021., 08:28   #150
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
To je novo na tržištu, sumnjam da netko već ima iskustva baš s tom opremom.
Trebalo bi taj senzor pokreta provjeriti recimo u node-red pa vidjeti kad točno okida i koliko dugo, te procijeniti koja mu je osjetljivost. Da li senzor pali i kad je prostorija dovoljno osvijetljena?
Baš mi treba jedan senzor, zaletit ću se do Lidla pa ću javiti ovdje ako saznam nešto korisno.

Mislim da je Nikky u pravu. Ili staviš gotovo svjetlo sa senzorom na kojem obično možeš podešavati osjetljivost i trajanje osvjetljenja ili koristiš napredniji home automation sustav pa si podesiš točno kako želiš, pogotovo ako planiraš ubaciti još toga.

E da, ovo što si primijetio da umjesto 15 sekundi svjetlo radi 1:15 - moja pretpostavka - senzor pokreta se ponaša kao sklopka, tvoj vjerojatno nakon detekcije pokreta 1 minutu drži "sklopku zatvorenu", kad prođe ta minuta bez dodatnih pokreta onda ti aplikacija drži uključeno svjetlo još 15 sekundi koje si ti podesio.

A što se tiče delaya to mora biti do gatewaya.
Koristio sam Ikea gateway jedno kratko vrijeme, brzo mi je dopizdio baš zbog takve nepouzdanosti, mada sam čuo da su kasnije ispravili te greške i da sad radi bolje.
SPLiFF je offline   Reply With Quote