View Single Post
Staro 30.05.2010., 18:46   #86
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Citiraj:
Autor centaur Pregled postova
Neispravna . Nebi ja u kompu držao ništa kaj je neispravno. Radije baci to u smeće i nekaj skombiniraj neku plastiku da zatvoriš tu rupu, a šta se tiće ventilatora, ak je to tebi ukras , onda OK, al mislim da ventrilatori općenito nisu za ukras nego kao prvo služe svojoj svrsi da hlade, (a druga stvar što neki imaju prozirna krilca i ledice, to je onako više bonus, i još ak se to normalno posloži može izgledati fino i ne kričavo), stvaraju protok zraka, te mi je bizarno da samo stoje pošpricani UV reaktivnom bojom,al ajde ko voli nek izvoli.

I to kaj se tiće prodaje, velim strpaj to sve u jednu vreću i daj što daš. Za 50 kuna, puna šaka brade.

P.S. Ja sam baš jednom došao do nekakvog Pentiuma II, i rekao kaj da radim sad s njim, rekao evo cijeli komp za 50 kuna, i otišao isti dan, vjerovao ili ne, tu na našoj tržnici. Nisam ga htio rastavljat i prodavat Quantum Fireball disk posebno i grafičku od 8MB posebno, jer nebi to nikad prodao.

I onda lijepo kad sve to prodaš malo po malo kupiš si 50 blue led fan-ova i posložiš u komp koji koristiš i nebi prodavao i uživaš u dubokom plavetnilu.
Ma plastika je rasturena unutra, netko cupao i polomio zupcanike
Lijepo mi je sto su sve iste, liteonit. Nije spojena ni na molex ni nista, samo tako stoji
Imam ja plastiku, ali mi je ruzno vidjeti 3 cdroma i obicna plastika. Razmisljao sam o prekidacima, ali sam odustao.
Ventilatori prvobitno sluze hladjenju (protoku zraka), a kasnije da popune prazno mjesto i estetski. Ventilatori nisu nikako pofarbani UV reaktivnom bojom, kupljeni su takvi (links, sharkoon uv reactive fan).
Ne stoje nego rade. Ispuhuju zrak, na kojih 850-900RPMa.
Nema sanse u vrecicu pa da se sve polomi. Lijepo u kutije zamotano.

Stvar je u tome sto ja nemam cijele konfiguracije vec samo dijelove od kojih se mogu napraviti konfiguracije. Samo nazalost ja nemam sve dijelove a nit mi se slazu takve konfiguacije (AT napajanja).

Ugl, stavit cu sve na prodaju pa valjda ce se neko nac.
Ne znam kolko da trazim za pojedine komponente, a glupo mi je davat procjenu na forumu kad ce bit da sve to bacim...
Ide u PCE donators

Ventilatore necu kupovat jer ne volim kompove koji svjetle, da dok sam na kompu da mi nesto pored mene svjetli. Tako da uzivanje sigurno nece biti.

Citiraj:
Sve to stoji, ali iz tvoga gledišta. Pokušaj se staviti u njegovu kožu. On ne želi to prodati, već želi složiti nešto od toga, pa ga pokušaj razumiti.

Ali mislim da bi trebao popustiti sa ventilatorima.
Ako kuciste ima toliko otvora za ventilatore, zasto ne staviti ventilatore? Ljepse je kad je otvor prazan?
Uglavnom, svaki ventilator sluzi svrsi, komp iz naslova threada se dosta grije i zato ima toliko ventilatora. Koji, jasno, rade na 900-1200 RPM, dok su prednji ventilatori za upuh iskljuceni (prasina). Upale se po potrebi.

Citiraj:
Dobro ako netko želi sastaviti komp od neispravnih i prastarih djelova, znači nefunkcionalno računalo koje ničemu ne služi nego je jedino potrošač više u stanu onda OK. Nešto najbizarnije što sam ikada vidio i čuo.

A kaj se tiće ventilatora, ma neka ih ima i 500 , al bar da su iste boje, jer kaj sad ima je šok za oči. Total.
Niti jedan dio u navedenim konfiguracijama nije neispravan, osim tog CDROMa i onog potenciometra. Po meni je to ljepse za vidjet nego obican bijeli poklopac.
2 przilice i 2 poklopca = OK, 3 przilice i 1 poklopac, po meni glupo... Ili maknuti jedan CDROM ili ugraditi jos jedan .
Tj ugradnja 4 cdroma proizlazi od oca koji je '04te u komp ugradio 4 dvdrw uredjaja i tako komp smatra boljim.

Racunala su u potpunosti funkcionalna i ispravna, a u to se mozes i sam doci uvjeriti. Racunalo iz naslova ne svjetli tako sareno kao na snimkama, u sto su se vec neki forumasi uvjerili.
Meni je za dnevnu ljepse vidjeti svaku komponentu/ventilator/kablove druge boje, kako bi se isti mogli razlikovati. Monotono kad je sve plavo/crveno/zeleno/zuto/bijelo/na tockice mi se nikako ne svidja.
Kontrast neki mora biti, po meni.

Zadnje izmijenjeno od: Computer_Modder. 30.05.2010. u 18:55.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote