Tema: Automobili
View Single Post
Staro 01.02.2019., 17:44   #41721
ToroRosso
Premium
Moj komp
 
ToroRosso's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ovo nisam znal, znaci ova Ibiza kaj sam gledal, model iz 2014 god ta bi trebala imat noviji tip lanca?
Se da kak to provjerit, broj sasije il slicno? A kak je s potrosnjom ulja na tim motorima s novijim tipom lanca jel i to reducirano ili guta ulje na 15tkm?

Ja sam pak drugo procital, da su motori 1.2tsi s lancem bili do 2011-2012 a posle su povukli s trzista i stavili motore s remenom..

Nevjerojatno, prosla su vremena dobrih motora, jednog imam (1.6 16v i sve mi se cini nepoderivim) ovo danas je koma, svaki auto ima neki problem oko motora, nemoj uzet ovaj, nemoj ovaj, ovaj ima problema s ovim, ovaj s onim. Ocito nakon 2001-02 god, sve dalje, sve vise musica oko motora..

Jedini jos koji mi se cini, a i kolko citam pozitivno, Mazdin 1.5 motor, atmosferac, Toyotin 1.5 atmosferac i Suzukijev atmosferac 1.2 to su generacije 2015-2018.
Mada sam i dalje skeptican prema tim 1.2 s turbinama, i nekak si mislim da je najsigurnije atmosferski motor uzet.

Taman dok najdem auto s opremom, onda je motor kamen spoticanja
Sto se tice samog motora izuzev lanca (iako meni nije nista cudno promjenit lanac na 160k+) auto je super, pogotovo za gradsku voznju. Dosta je okretan jer na niskim obrtajima postize maksimun Nm tako da neces imati problema sa medjuubrzanjima. Potrošnja na boardu 6.8 neki generalni prosjek. Ako ga malo oces stisnut doci ce do 7.5 cca.

Iako 2014 modeli su imali remen pa ti to provjeri najbolje po šasiji.
ToroRosso je offline   Reply With Quote