View Single Post
Staro 30.03.2014., 23:52   #37674
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Jucer sam odvozio 56icu, po prvi puta - i to je nesto sasvim drugacije od Sljemena na koje smo navikli. Tehnikalija i kamenjar. Vrhunski trail, uz malo guranja i otpenjavanja nizbrdo s bajkom za vratom .

U principu sam dosao pocistiti stazu od balvana i maknuti siblje i granje s putanja + vidjeti kako spustiti bajk sa stijene po kozjem putu.
Sve je uspjesno obavljeno, tak da staza ceka odvazne AM igrace

Spust je mjestimicno izrazito tezak za izvoziti, trazi treniranje i dizanje skilla - eto zanimacije za ovu sezonu

Danas sam pak protutnjao 39-kom, bilo je dosta patuljaka na Srnecu, uz potok i na onoj strmini je laganini sklizavo, pa je bilo zanimljivo potegnuti po takvoj podlozi.
Ako ne padne kisa, za ocekivati je da staza iduci vikend bude u savrsenom stanju.

Dvije fotke sa 56ice, a koje nisu u mojoj garazi:

Pohrani.com Pohrani.com

Na drugoj fotki je novootkriveni trail koji se moze kombinirati sa 56a, ili 56, i to je detalj pred sam kraj spusta.
Zanimljiv je po tome sto se na taj dio dojuri preko jedne duze kompresije gdje se dobije lijepo ubrzanje, i onda se uleti na dio sa slike. Putanja vuce na lijevo u kanal cca 3-4m dubine, ali treba zavinuti po uskom puteljku desno gore preko brega i nastaviti dalje (taj breg je strm, nesto slicno kao na Dotki kad se izlazi iz potoka).

Vrlo zabavan i zanimljiv dio, pogotovo ak se ne zna sto je iza coska. Na tom brezuljku je bila grana, taman da vas flisne prek nosa - naravno da je otpiljena

Slijedeci vikend se ide na istok, barem sto se mene tice. Treba utvrditi gradivo.
Nik je offline   Reply With Quote