View Single Post
Staro 11.09.2020., 02:06   #2899
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Gledam promjeniti cpu+mbo+ram na Ryzen. Uglavnom mi treba za Photoshop, Lightroom Classic i Premiere.
Uzeo bih 3900X, 3900XT ili 3950X.
Ima li smisla overclock na njima pošto imaju dobar Boost, pogotovo XT?
Boost stoji samo na papiru. Sve jezgre boostaju na otprilike 4.1 i jedna se boosta na oko 4.3 ako hladis poprilicno solidnom vodom. Znaci na slabije hladjenje ide nize. Citao sam razne forume i savjete kako dobiti taj boost na 4.6 i slicno no bas nista ne pomaze. Ako kod mene na ploci od 700 eura i hladjenju od 200 ne moze single core boost ni na 4.5, uvjeren sam da ne ide nigdje...

Ja ga bez problema dignem na 4.3 sve jezgre uz 1.3V, ali na kraju sam ga ostavio na 1.3V svih 12 jezgri na 4.45GHz ali bez Hyper threadinga jer nemam potrebe...

Pricam o 3900 i uz dobivene rezultate nema smisla uzet X a pogotovo ne XT jer ako ga znas sam naclockat, a overclock vise stvarno nije nauka, u 5 klika misom 3900 pretvoris jacim od 3900xt. Cekao sam XT da izadu i kad sam pregledao prve rezultate, nikakve razlike nad 3900 nema i uzeo 3900.
A imas i u mom potpisu solidan clock koji vrti sve igre i ovako windowse, prolazi neke benchmarke ali cinebench se crasha tako da to nije stabilno, ali za moje potrebe cak i to radi...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote