View Single Post
Staro 16.08.2010., 01:18   #62
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ali strucnjaci i marketinzi i statisticari u WDu nisu toliko blesavi, pa znaju oni zasto su dali 60 mjeseci garancije! ipak je ulozeno nesto vise truda u izradu i robusniji materijali (komplet) je stavljeno kod black serije, pa nije bezveze dobila 60 mjeseci garancije.

mislim, u ovom stilu bi bio odgovor khm-a na sve ovo. ja sam odustao jer bez brojeva na papiru su sve price i naklapanja. ono sto mene relativno jos uvijek drzi u temi je sljedeci odgovor khm-a, zabavlja na neki nacin .
Brojevi su čudna stvar. Statistički najgori (na nešto desetina tisuća mašina i podacima vendora) su mi bili WD (prije skoro 15) i Maxtor (prije par godina), IBM Deskstar ili Seagate 11 nisu im ni do koljena. Opet, vidi danas na forumima, od Seagatea svi "bježe" (iako sa serijom 12 nema nekog razloga), Hitachija još uvijek proganja IBM "prokletstvo" (iako nema nekog razloga).
A ako pitaš storage profiće koji diskovi im se vrte u sustavima znat će u detalj interface, kapacitet, okretaje i slično, ali vendora i jamstvo skoro nikad (kad je to realno nebitno).

Citiraj:
Autor Fantač Pregled postova
Evo može jedno malo pitanje sa moje strane? WD Caviar Black WD1002FAEX ima 690 grama, dok WD Caviar Green WD10EARS ima 600 grama.

E sad, ako su ti diskovi potpuno isti, ako im je u specifikacijama sve potpuno isto osim broja okretaja, čak su im i dimenzije potpuno iste zašto je onda Black teži za punih 90 grama, tj. punih 15% teži od Green verzije praktički istog harda?

Stvarno me ozbiljno zanima... Pa ako može neko ozbiljno objašnjenje, a ne kao do sada samo nečije pretpostavke...
Možda zbog balansa radi veće brzine vrtnje, kućišta, sto stvari... To samo WD zna. Koliko je težak "plavac"?
__________________
Igor Batinic

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 16.08.2010. u 01:27. Razlog: spajanje postova
Old Iggy je offline   Reply With Quote