View Single Post
Staro 08.01.2014., 19:04   #302
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Da podjelim svoju patnju nakon sto je 3 puta Agram bio savrsen servis, doslo na naplatu. Prvi ajfon sam kupio u 12. mjesecu 2012. i od njega imam ovjerenu Vip garanciju sa datumom i pečatom i IMEI brojem. On se pokvario u 11 mjesecu 2013, znaci nakon 11 mjeseci i saljem ga na servis sa garantnim listom i bez problema mi ga mjenjaju za ispravni, ne novi nego neki sa par tockica ali kao novi. Nakon mjesec dana se taj novi kvari i saljem ga u Agram na servis i zovu me likovi da im treba original račun od onog starog ajfona da bi odobrili zamjenu ! A prvi zamjenili bez računa i sad sam ja trebao čuvati račun od onog telefona koji ne postoji više ! Kasnije me zove lik i kaze da je onaj prvi moj telefon kupljen valjda za neku firmu i odjednom je kupljeno 15 komada, što ispada da je ista A4 otpremnica trebala biti isprintana 15 puta i 15 puta zaklamana na garanciju da bi garancija vrijedila za telefon ! Na staroj garanciji su mi zaljepili novi IMEI broj i u rubriku Garancija se produzava do; napisali novih godinu dana do 11/2014, dakle s te strane sve ok. No sad ispada da su mi oni tu garanciju ponistili jer ju ne zele priznat bez racuna za onaj prvi telefon ! Ako ga sam popravim, gubim garanciju, tj Agram servis ju ne prizna. A ne radi mi zvucnik i nije softverski problem. Od onog prvog telefona imam kutiju i sve od njega, zna se da je na Vip lockan ali ne, hoce racun koji nemam i ne mogu nabavit jer je poslano direkt iz Vipa u neku firmu.

Ja sam napisao prijavu na drzavni inspektorat i sve tamo izložio pa cu vidjet sta ce mi oni rec.

Uglavnom, ispada da su mi oni zamjenili telefon i sad ponistili garanciju bez ikakvog razloga na taj njihov zamjenski telefon, cudi me da nisu rekli da je bio u vodi sto inace rade.
Sad ispada da ja nikako ne mogu popravti telefon da ne izgubim garanciju jer oni ne popravljaju nego samo mjenjaju a nece da mjenjaju bez racuna. Malo je rec da sam poludio danas kad su me nazvali.

Moze neka pomoc kome jos da se obratim da ostavir svoja prava, ako ih imam, jer sam mislio da je ovjerena i ispunjena garancija dovoljna da sluzi svrsi a izgleda da njima nije.
SteveO je offline   Reply With Quote