View Single Post
Staro 29.06.2015., 11:22   #69
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Cijelo sucelje je prikazano uz pomoc html/css/js. Ne vjerujes? Imas o tome dosta na njihovu forumu, kao i razno raznih hackova. Osobno sam sebi ranije slozio themu samo igrajuci se sa vec gotovim fajlovima. Zato je toliko i neoptimizirana. I zato nikad, ali ama bas nikad nece biti u rangu native browsera.

No sve to me jako malo dira. Jer na desktopu cu sigurno koristiti Vivaldi, kako na OSX-u, tako i pod Windowsima. No na laptopu koristim iskljucivo Safari, tu ionako nisam ni razmisljao o Vivaldiu.

To sto je Chromium je naravno negativno po pitanju rama ponajvise. No opet, pozitivno je sto ce sigurno biti brz i kompatibilan sa svim web standardima. Taj dio me ne smeta. Blink je port WebKita, pa evo Safari meni na MBP-u ne pojede puno rama, dapace, manje nego FF i svi ostali browseri. Moze se i to srediti ako se zeli. No Vivaldi nije Safari, Safari je jednostavan i lightweight browser. Odlican za laptope radi toga sto je energetski bolesno ucinkovit.

Vivaldi ce biti totalna suprotnost tome. I neka ce, jer to bi trebao biti browser za powerusere. No samo da srede taj shugavi CPU usage, jer nije mi normalno da Vivaldi uzima vise CPU-a nego Xcode, Sketch, Sublime i shugavi Steam zajedno. To je ipak pretjerivanje.
Mileni je offline   Reply With Quote