View Single Post
Staro 24.02.2019., 18:17   #67
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,776
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Baš me zanima koja je to situacija gdje nemaš internet duže vremena... danas je to skoro nemoguće.
Evo ti onda moj primjer unatrag nekoliko godina: seliš se u novi stan, uz sve ostalo uredno kod ISP-a zatražiš i preseljenje Internet usluge, ali kak to obično biva, netko zajebe adresu nove lokacije u ni više ni manje, nego jednom slovu, pa se ispostavi da ta ulica tak jasno ne postoji, jer ne postoji. Sadašnji ISP kod kojeg si zatražil preseljenje te ne doživljava 5%, pa hoćeš-nećeš moraš cijeli postupak pokrenuti isponova, a bilo koji drugi ISP te opet ne doživljava 5%, jer im se ne da ulaziti u takvu situaciju. Uglavnom, mjesec i pol si bez pristupa Internetu. Naravno da kojekakva mobilna (hotspot) rješenja privremeno imaju smisla, ali i takvi paketi nisu trajna, a bome ni financijski isplativa solucija. Obzirom da danas većina ljudi uopće ne brine o backupu, već se sve drži u oblacima, postavil sam pitanje iz prijašnjeg posta baš zato, jer postoji mogućnost da se ostane bez Interneta, a samim time i pristupa svemu kaj držiš online. U prijevodu, neki se okreću lokalnim/privatnim ownCloud i Nextcloud rješenjima, dok pojedinci idu i korak dalje.
The Exiled je offline   Reply With Quote