View Single Post
Staro 02.12.2014., 15:53   #134
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ja sam se skroz pogubio
Ja sam uvijek gledao u Aidi ili CoreTemp-u. Kao temperature pojedinačne jezgre ne bi trebala ići preko 62, i to je valjda taj tvoj tCase

A onda ima temperatura cijelog procesora, koja je obično 10-15 *C viša od te temp jezgre, i to je kao temp cijelog paketa...

A ja sam dosada mislio da je ova temp jezgre koja ne smije preko 62 *C zapravo projecirana ili umjetna kako ti kažeš temp

Dafuq, mogli su to još zakomplicirat
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Ne kužim kako Package temp natjerati preko 71C,kad je CPU temp uvijek za cca 10C viša.Neš mi tu ne drži vodu
CPU temp je jedini mjerodavan.
Core temp je kod AMD "lazna" temperatura i bazira se na algoritmu.

tCase je CPU u Aidi,HWinfo itd....
Package(H/W info) Core(Aida) su "lazne" temperature i baziraju se na algoritmu.

Nije tocno da je CPU uvijek veci od package jer ko ima ventilator na pozadini maticne ploce drzi temperature skoro pa istim kao i package.

U svakom slucaju AMD proc ne smije ici preko 61 tCase,a mnogi ga tjeraju tamo jer se ravnaju po package i core temp.
Kad je tCase na 60 stupnjeva temperatura samog procesora je barem 20 stupnjeva veca,a to ne mozemo vidjeti jer AMD ne mjeri tu temperaturu.

Ravnajte se po onome sto izmjeri maticna ploca za temperaturu socketa i ne dopustajte toj temperaturi da prodje 61 osim u slucaju brzih bencheva.
Inace dolazi do neminovne degradacije chipa,migracije elektrona i ostalih veselih stvari.

Sam AMD je potvrdio isto.

A evo i post covjeka koji se puno bolje od mene razumije u AMD:

Procitati post #59

http://www.xtremesystems.org/forums/...=1#post5237937


Citiraj:
The tCase temperature must not be mixed with the tCTL control value sometimes dubbed as the "package temperature".
The tCase temperature is also calculated and it represents the simulated case temperature, measured from the very center of the heatspreader (see the illustration).
Neither tCase or tCTL is the actual die temperature. The actual die temperature information is not directly available on these processors. The actual die temperature is significantly higher
than the tCase or the tCTL control value indicates.
EDIT: Za bilo kakav OC FX chipova potrebno je aktivno hladiti socket i VRM.
Bez toga se ne upusta u OC.

EDIT #2: na puno mjesta po netu nailazim na ekipu koja koristi core temp i tvrdi da su temperature koje izmjeri core temp najbolje za AMD. To je potpuno pogresno jer jednostavno nije istina.
Taj put je najbolji nacin za unistit chip.
Zanemarivanje temperature socketa je jos jedan dobar put za unistit chip. Sve preko 60 stupnjeva je kriticno. Ja osobno ne zelim i ne dopustam da mi CPU predje 55 stupnjeva jer je u tom slucaju sama temperatura preko 70.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 02.12.2014. u 16:02.
Hawker je offline   Reply With Quote